Říjen 2009

Jigoku shoujo

28. října 2009 v 10:24 anime
Na internetu se objevila podivná stránka, na kterou se lze dostat jen o půlnoci. Na webu nabízí své služby záhadná dívka... "Pomstíme se místo tebe!" říká nápis na stránce. Pod ním jen kolonka na jméno člověka, kterého nenávidíte a chcete, aby ho pekelná dívka odvedla do pekla. Po odeslání jména vám na mobil přijde rudě zářicí stvrzovací SMS.Stačí jediné máčknutí a zá vámi se objeví Dívka z Pekla.

Poté vám černovlasá dívks , oblečená ve školní uniformě,
vysvětlí pravidla. Ona vás zbaví člověka, jehož jméno jste zadali a jeho duši odnese do pekla. Ale obchod je obchod a ona za to bude něco chtít. Až svou práci vykoná, na vašem těle se objeví prokletá značka - znamení, že i vaše duše, až zemřete, skončí v pekle. Dostanete od ní černou slaměnou panenku s rudým provázkem kolem krku. Pokud šňůrku rozvážete, smlouva je podepsána a není úniku. Rozhodnutí je jen na vás. Jak se rozhodnete?


Leonardo da Vinci

25. října 2009 v 9:33 malíři


Scene

24. října 2009 v 14:52 moda
Scene

Kalhoty = uzké těsně přiléhavé jeansy v různých barvách,nejen v černé.holky nosí barevné ulítlé sukně a pod ně leginy.
Trička = trička s co nejvíc ulítlým nápisem,
Hello kitty,mráčky,duha,sluníčka,puntíky,proužky,trčka kapel,srdíčka atd.
Šperky = populární jsou barevné korále,čím větší tím lepší.Na krku pověšené různé přívěšky ve tvaru srdce apod..Scene kids nosí také pyramidové pásky jako emo.Obří náušnice jsu velmi časté.Do vlasů si dávají veliké mašle nebo nějaké dětské sponkySponky s hello kitty,korunky apod..
Boty = vansky-kostičkované
Barevné baleríny
Conversky - každá jiná nebo tkaničky na každé botě jiné.
Scene make-up = jak holky tak i kluci sází na velmi výrazné líčení.
Nejzákladnější jsou velmi tmavé linky kolem očí,které mohou být dotáhlé až za hranici obočí.
Scene girls nosí velíké umělé řasy a hodně namalované oční víčka barevnými stíny.Objevují se barvy jako-modrá,fialová,žlutá,oranžová a červená.Nezáleží tolik na barvách ale na originalitě nápadu..
Scene vlasy a úcesy = jedna z nejdůležitějších věci jsou u scene kids vlasy.
Jsou bud hodně tmavé nebo naopak velmi světle blond.
Do svého úcesu přidávají hodne barevných pramínků v několika barvách.zase platí pravidlo že čím víc crazy tím líp.Holky mají často prodloužené vlasy.Ofina spadá do očí ale nikdy není uplně přes oči,protože by nebylo vidět líčení.Vlasy jsou nahoře na hlavě rozcuchané a dole jsou prameny absolutně rovně vyžehlené.William Shakespeare

20. října 2009 v 16:27 slavní
William Shakespeare byl synem Johna Shakespeara, úspěšného rukavičkáře a později i radního, pocházejícího ze Snitterfieldu, a Mary Ardenové, dcery bohatého velkostatkáře.Ve Stratfordu bydlela rodina v Henley Street. Shakespeare se narodil ve Stratfordu nad Avonou. Za jeho datum narození je většinou považován 23. duben. Toto datum zřejmě není pravdivé, bývá připisováno vědci z 18. století, který pravděpodobně udělal chybu. Shakespeare 23. dubna roku 1616 zemřel. Narodil se jako třetí dítě z osmi a byl nejmladší syn, který přežil do dospělosti.
Přestože se z tohoto období nedochovaly žádné záznamy, většina životopisců se shoduje, že Shakespeare vystudoval ve svém rodném městě gymnázium. V 18 letech se Shakespeare oženil s 26letou Anne Hathawayovou. Obřad byl pravděpodobně připraven ve spěchu, protože Worcesterský kancléř povolil, aby se ohlášky četly pouze jednou namísto třikrát, jak bylo zvykem. Důvodem mohlo být těhotenství Anne. Šest měsíců po svatbě se narodila dcera Susanna. Dvojčata, syn Hamnet a dcera Judith, se narodila téměř dva roky po svatbě.Hamnet zemřel z neznámých příčin ve věku jedenácti let, což jistě poznamenalo Shakespearovu tvorbu. Pohřben byl 11. srpna 1596.
Po narození dvojčat následuje období, ze kterého o Shakespearovi máme velmi málo informací. Vědci toto období mezi roky 1585 a 1592 označují jako Shakespearova "ztracená léta".
Shakespeare zemřel 23. dubna 1616. Jeho dcera Susanna se v roce 1607 vdala za lékaře Johna Halla a Judith se dva měsíce před Shakespearovou smrtí provdala za Thomase Quineyho, obchodníka s vínem.
Ve své poslední vůli zanechal své starší dceři Susanně velké množství majetku. Podmínkou bylo, aby jej předala nedotčený svému prvnímu synovi. Quineyovi měli tři děti, ale všechny zemřely bez potomků. Hallovi měli jedno dítě, Alžbětu, která se dvakrát vdala, ale zemřela bezdětná v roce 1670. Tím zanikl Shakespearův rod. Jeho závěť skoro nezmiňuje jeho ženu Anne, která pravděpodobně měla automaticky právo na třetinu majetku.
Shakespeare byl pohřben před oltářem v kostele "Holy Trinity Church" dva dny po smrti. Před rokem 1623 byl vyroben památník, Shakespeare na něm byl vyobrazen v gestu psaní. Plaketa na něm jej srovnává s Nestorem, Sokratem a Vergiliem. Shakespearovi je věnováno mnoho památníků po celém světě.


tragedie:
 • Romeo a Julie
 • Hamlet
 • Othello
komedie:
 • Zkrocení zlé ženy
 • Sen noci svatojánské
 • Veselé paničky windsorské
historie:
 • Richard III.
 • Jindřich IV.
pohádky:
 • Bouře
 • Zimní pohádka
citáty:
 • poduškou nám dvěma jest i jedním ložem jeden trs, ve dvojí hrudi jedna čest i srdce jedno naveskrz.
 • má dlaň je bezmezná jak moře věčné, tak láska hluboká. čím víc ti dávám, tím víc zíkávám - pro oba nekonečně.

niki
Sweet lolita

15. října 2009 v 10:32 moda
Střih šatů
♥ Spousta krajek a volánků, šaty často mohou být i hodně přeplácané
♥ mašličky! Spousta mašliček ^^

Barvy a potisky
♥ barvy pestré nebo světlé pastelové. Nejčastější jsou světle růžová, světle modrá a červená, ale často se i setkáme se světle fialkovou, světle zelenkavou nebo i žlutou. Kombinují se s bílou nebo i černou barvou.
♥ šaty mohou být jednobarevné s bílou krajkou, ale i puntíkované, kárované, čtverečkované...
♥ jako potisky můžete vidět roztomilá zvířátka (kočičky, pejsky, králíčky...), sladkosti a dortíky, ovoce (jahody, třešně), kytičky, srdíčka nebo i motivy z pohádek

Několik Sweet Lolita šatů značky Angelic Pretty:


Co do vlasů?
♥ nejoblíbenější jsou gigantické mašle
♥ nebo také ozdobné čelenky
♥ bonety s králičíma ušima
♥ minikloboučky, kloboučky ve tvaru dortíku (O_o)

Další vhodné doplňky
♥ taška ve tvaru srdce
♥ šperky ve tvaru sladkostí a dortíků


Obrázky

12. října 2009 v 17:32 manga, komiks...

Růže

8. října 2009 v 14:17 obrázkygothic-1.jpg Rose Red image by Viper13_31

Hodina slohu....

6. října 2009 v 15:11 z pera...
Dneska jsme ve škole dělali na čj zajímavou věc. Měli jsme příběh o tom, jak jsme zničili stánek se zeleninou, který patří wietnamci a každá skupinka ho měla zpracovat My jsme si vytáhli báseň a tohle z toho vzniklo:D:

Du si takhle ulicí
na rohu jsou wietnamcí,
mají krásné ovoce
a šlupky i na rohožce.
Už jsem skoro u vchodu,
když v tom spadnu na hubu.
Se mnou letí ovoce
a za ním i rodina wietnamce.
Žlutá pleť šikmé oči,
infarkt na ně hnedka skočí.nikiTímto článkem jsem nechtěla nikoho urazit, berte to jenom jako legraci:D

Káva

2. října 2009 v 9:45 obrázky
Tak nevím jak vy, ale já teda bez raního kafe pomalu ani nevstanuxD Mno tak pro zřpíjemnění rána ¨Vám jim sem pár dám:D007.jpg image by obrazkyaNová ikonka

1. října 2009 v 10:53 ikonky

Tak konečně jsem se dostala k tomu, udělat vlasntí ikonku, tak že tady je...

Brandon Lee

1. října 2009 v 10:35 slavní


Byl synem předčasně zesnulého propagátora asijských bojových umění a průkopníka kung-fu filmů Bruce Leeho (1941-1973). Dětství strávil v Hong Kongu a po vzoru svého legendárního otce se začal věnovat výuce karate a thajského boxu, až se sám stal učitelem tohoto sportovního odvětví.

Své tělesné schopnosti uplatnil záhy před film. kamerou, kde na sebe upozornil úlohou amerického mladíka čínského původu jménem Jako Lo, který je vtažen do krvavých soubojů čínské narkomafie s chicagskými mafiány, v akčním thrilleru Rychlý jako blesk (r. D. H. Little).

Než se však stačil plně prosadit, byla jeho slibně se rozvíjející kariéra tragicky ukončena; v závěru natáčení romantického hororu Vrána (r. A. Proyas), v němž vytvořil hlavní roli zavražděného a zmrtvýchvstalého rockového hudebníka Erica Dravena, byl Brandon Lee smrtelně postřelen omylem ostře nabitým revolverem.