Prosinec 2009

Nějaké koktejly

31. prosince 2009 v 11:28 recepty

DRY MARTINI
gin 6 cl
Martini Bianco Dry 1 cl

postup:
Vložíme několik kostek ledu do míchací sklenice. Přes led přidáme suroviny a důkladně zamícháme. Přes sítko nalijeme do vychlazené koktejlky a vložíme zelenou olivu.

MARGARITA
tequila 4 cl
Triple Sec 2 cl
limetková šťáva 2 cl
sůl

postup:
Na okraji koktejlové sklenky vytvoříme slanou krustu. Všechny ingredience protřepeme v šejkru s drceným ledem. Opatrně nalijeme do koktejlky, aby se neporušila krusta.
Jahodový sen

150 ml jahodového čaje,
50 ml jahodového pyré,
20 ml citrónové šťávy,
jahoda a lístky máty na ozdobení

Postup: Uvaříme jahodový čaj a necháme vychladit. V mixéru rozšleháme hrst jahod na pyré. Připravíme si vyšší sklenici se stopkou, do níž vložíme několik kostek ledu.
Do šejkru nalijeme odměřené množství připraveného jahodového čaje, jahodového pyré a citronové šťávy a promícháme. Směs nalijeme do připravené sklenice a dozdobíme jahodou spolu se snítkou čerstvé máty.
Přáníčko

31. prosince 2009 v 11:13 Já+mé proslovy
Krásný Silvestr a šťastný nový rok přeje niki:)


Sex on the beach

30. prosince 2009 v 11:44 recepty

vodka 4 cl
broskvový likér 3 cl
brusinkový džus 6 cl
ananasový džus 6 cl

postup:
Do tumbleru naplněného ledem nalijeme všechny ingredience a zamícháme. Nápoj ozdobíme koktejlovou třešničkou.


Lemon kiss

29. prosince 2009 v 10:36 recepty
1 cl citronové šťávy
1 cl cukr. sirupu
bílek z jednoho vejce
1 cl cointreau ( pomerančový likér)
2.5 cl citron. vodky

Ingredience nalijte do šejkru a protřepejte. Okraj sklenice na martini obalte cukrem a naplňte koktejlem. Nakonec ozdobte plátkem citronu.

Ramen

29. prosince 2009 v 10:25 recepty
První recept je na úžasný ramen:
 • 750 ml kuřecího vývaru
 • 2 lžíce rostlinného oleje (nejlépe pozemnicový)
 • 1 1/2 pórku, nakrájený
 • 1 mrkev, nakrájená
 • 2 cm oddenku zázvoru, oloupaného a nasekaného
 • 2 stroužky česneku, rozmačkané
 • 2 lžíce sójové omáčky
 • 160 g kudrnatých nudlí "mie"
 • 1 větší kuřecí prsíčko
 • 6 plodnic hlívy ústřičné - Pleurotus ostreatus, vcelku
 • 2 vajíčka, uvařená natvrdo
 • 1 jarní cibulka, na plátky
 • sůl a pepř podle chuti.

  Postup přípravy:
 • Příprava vývaru:
  Postavíme hrnec na střední plamen hořáku, přidáme olej a vsypeme nakrájený pórek. Jen krátce osmahneme, přidáme mrkev, rozdrcený česnek, zázvor a vše osmahneme za dobu asi 2 až 3 minuty. Přilijeme kuřecí vývar, sójovou omáčku a ochutíme solí a pepřem. Kapalinu uvedeme do varu a ponecháme ji vařit 15 až 20 minut. Pak vývar scedíme do jiného hrnce, který pak postavíme na plamen a vývar uvedeme k varu.
 • Uvaření kuřecího masa a plodnic hlívy ústřičné:
  Kuřecí prsíčky vcelku ponoříme s celými plodnicemi hlívy do vařícího vývaru, jehož teplotu udržujeme na mírném plameni těsně pod bodem varu po dobu přibližně 7 minut . Kdybychom vařili kuřecí maso pří vyšší teplotě bylo by nakonec suché, ale při kontrolovaném ohřevu kapaliny zůstane nadále šťavnaté. Pomocí děrované vařečky maso i houby vyjmeme a uložíme stranou.
 • Uvaření nudlí mie:
  Nudle vložíme do teplého vývaru a zesílením plamene uvedeme do varu. Nudle vaříme jen asi 3 minuty.
 • Úprava kuřecího masa a vejce k podávání:
  Uvařená kuřecí prsíčka nakrájíme na tenké plátky; oloupaná vejce uvařená natvrdo rozpůlíme.
 • Podávání polévky:
  Nudle vybereme a přendáme do misek na polévku (talíře) a naběračkou přelijeme vývarem. Na jednu stranu vložíme houby s polovinou vejce natvrdo, na druhou stranu úhledně poskládáme plátky kuřecího masa. Nakonec vše posypeme jarní cibulkou. Pokud je nutné přilijeme ještě trochu vývaru a neseme rychle na stůl, kde se již všichni náramně těší na naši originální japonskou polévku "ramen".

zdroj:

Vánoč. hvězda

25. prosince 2009 v 16:11 Svátky a spol.
K Vánocům patří tzv. vánoční hvězda neboli pryšec mexický. Jak se Vám líbí?

Krásné svátky

25. prosince 2009 v 16:09 Já+mé proslovy
Takže doufám, že ste si včera krásně užili Vánoce, dostali jste to, po čem jste toužili a byli mezi fajn lidma. Já si Vánoce docela užila, ale přijde mi, že už to není to , co to bejvalo.
Mno takže Vám chci hlavně popřát krásný zbytek svátků:)


Pár obrázků

24. prosince 2009 v 8:13 dark
Krásné Vánoce

24. prosince 2009 v 8:08 Já+mé proslovy


Z oblohy se sypou hvězdičky.Slyšet jsou koledy z dáli.Zvěstuje anděl maličký.Ať splní se vše, co k Vánocům jste si přáli.Támhle letí Ježíšek, má roztrhaný kožíšek a prázdnou mošničku,bude tu za chviličku.Přeji Vám od srdíček, chvíle klidu v záři svíček,
pohodu, úsměv ve tváři, v příštím roce ať se Vám vše vydaří!

Vectorky

22. prosince 2009 v 15:13 colorfull
Černé Vánoce

22. prosince 2009 v 15:08 filmy
Černé Vánoce

Tentokrát bude terorizována skupina dívek ze studentského sesterstva, které se z různých důvodů rozhodly strávit společně vánoční svátky. V domě, kam by měl v noci dorazit Santa Claus, se však před lety stalo něco hodně nevánočního. Žil zde totiž chlapec jménem Billy Lenz, který měl kvůli nemoci žlutou kůži a matku, která zavraždila před jeho vlastníma očima otce .Krom toho celý život žil zavřený na půdě. Celý rok byl ale vždycky hodný, protože se těšil na Vánoce, kdy mu Santa donese nějaký pěkný dárek. Když se ale dozvěděl, že Santa není, reagoval jako každé normální dítě. Otčímovi probodl hlavu, sestřičce vypíchl oko a upekl si perníčky z masa vlastní matky. A pak umřel v blázinci. Alespoň to se vypráví. Billy ale žije za zdmi ústavu a jako každý rok se těší na Santu a na dárky. Letos je ale rozhodnutý vrátit se na svátky domů. A jeho návrat bude krvavý.

O lásce

20. prosince 2009 v 17:11 citáty
Co to vlastně je láska, bez člověka kterého milujeme a nemůžeme ho mít.

Láska je jako slza. Začíná v oku a končí v srdci

Přátelství může končit láskou, ale láska přátelstvím nikdy...

Milujeme ty co nás odmítají a odmítáme ty, co nás milují...

PRVNÍ LÁSKA JE LOS, KTERÝ NEVYHRÁVÁ, ALE CELÝ ŽIVOT SI PAMATUJEŠ JEHO ČÍSLO.

Nejbolestivější je vedle někoho sedět,
někoho se jen tak letmo dotýkat,
plakat pro něj
a vědět, že ho nikdy nemůžete mít.( to je krutá pravda....)
Říkáš, že miluješ déšť, ale když prší, otvíráš deštník. Říkáš, že miluješ vítr, ale když fouká, zavíráš okenice. A proto se děsím dne, kdy řekneš "Miluji tě".
Ne, že bych tě nenáviděla za to, že mě nemiluješ, ale já nenávidím sebe, za to, že tě stále miluji!!

In_love.jpg In Love image by amirskip4life

Vánoční přáníčka

20. prosince 2009 v 13:21 moje výtvory
Tady máte pár přáníček k Vánocům...

A tohle poslední je pro někoho výjimečného, pro někoho, kdo je mému srdci velmi blízký, ale vůbec o tom neví....

Přání

17. prosince 2009 v 16:18 Svátky a spol.
Za týden jsou Vánoce a tak jsem Vám udělala přáníčko...


Zima

15. prosince 2009 v 15:19 obrázky

003.jpg image by obrazkya


není zima krásná?

Emilie Autumn

15. prosince 2009 v 15:14 slavní

Povolání: zpěvačka,houslistka
Věk: 30
Datum narození: 22. 9. 1979
Místo narození: Malibu, Kalifornie (USA)
Znamení:panna

Emilie je americká zpěvačka, houslistka a také módní návrhářka ( své modely si vyrábí sama). Svůj hudební styl sama nazvala jako "victoriandustrial" , dalo by se to charakterizovat jako alternativní elektronika s gothic rockem, punkem i industrialem. Emilie také věří, že každá žena je víla. Je to umělkyně každým kouskem, dokonce její pes nosí vílí křidýlka (říká mu "fairy-dog"). I díky své extravagci se prosadila jak v USA tak i na ostatních kontinentech .Na svém kontě má celkem tři alba: Enchant (2003), Opheliac (2005) a Laced/Unlaced (2007). Své fanoušky potěšila i Deluxe Edition alba Opheliac z roku 2006. Ještě z téhož roku pochází i EP Lair & Dead is the new Alive.úžasná píseň

Obrázky

13. prosince 2009 v 11:08 Svátky a spol.
Za 11 dnů jsou Vánoce. Pro lepší náladu tady máte pár obrázků...

Listen to your heart....

9. prosince 2009 v 14:14 různé věciúžasný video, rozhodně stojí za zkouknutí

Vánoce

3. prosince 2009 v 15:44 Svátky a spol.
Ačkoli se kořeny Vánoc hledají v předkřesťanských oslavách zimního slunovratu), tato hypotéza pochází teprve z 18. století. Literární prameny naproti tomu prokazují, že křesťané spojovali datum narození Krista mnohem dříve, než císař Aurelianus (270-275) ustanovil na tento den svátek zrození nepřemožitelného slunce .Tato teorie se zakládá na propojení názvu svátku s raně křesťanskou christologickou exegezí verše proroka Malachiáše, který obsahuje proroctví o Mesiáši, v němž "vzejde slunce spravedlnosti". Teorie však opomíná skutečnost, že mezi pojmy "slunce spravedlnosti" a "nepřemožitelné slunce" neexistuje shoda. Krom toho máme dosvědčen tento titul přiřčený Kristu ve spisku De Pascha computus, který se dochoval mezi díly kartáginského biskupa Cypriána z roku 243.

Již jeden z nejstarších biblických komentářů z přelomu 2. a 3. století připisovaný Hippolytovi označuje jako datum Kristova narození "středu 25. prosince". Totéž datum uvádí ve svém díle Chronografiai z roku 221 římský historik Sextus Iulius Africanus a již zmiňovaný spis De Pascha computus. Z dalších indicií lze usuzovat, že v mnoha částech římské říše křesťané slavili Kristovo narození již před Konstantinem: slaví-li společně Vánoce donatisté i katolíci v severní Africe, lze se domnívat, že se zde Kristovo narození slavilo již před schismatem obou stran, k němuž došlo po roce 311.

Datum 25. prosince coby den narození Krista má zřejmě svůj původ v oslavě Velikonoc, a to prostým výpočtem. Například spis De solsticiis et aequinocibus z poloviny 4. století klade datum Velikonoc k 25. březnu, a toto datum ztotožňuje s datem Kristova vtělení, tedy početí. Prostým připočítáním devíti měsíců se pak dostáváme k datu 25. prosince. Této teorii vzniku odpovídá i analogické vysvětlení, běžnější na křesťanském Východě, které takto váže 6. duben a 6. leden, kdy křesťané slaví svátek Epifanie čili Zjevení Páně.

Prvním dokumentem, který pak dosvědčuje přímo slavení Vánoc je slavný Filokalův Chronograf z roku 354, když uvádí narození Krista mezi oslavami mučedníků římské církve v tzv. Depositio martyrum. Kvůli jisté nepravidelnosti v seznamu úmrtí papežů v témže kalendáři pak můžeme datovat toto svědectví do roku 336. Tento údaj znamená, že křesťané Vánoce coby narození Krista slavili v Římě nejpozději tohoto roku, pravděpodobně však již dříve.

Jedna z posledních hypotéz tvrdí, že datum oslavy Vánoc může odpovídat skutečnému datu Ježíšova narození. Tato teorie se zakládá na analýze esénské knihovny v Kumránu a některých informací z Lukášova evangelia, podle něhož archanděl Gabriel knězi Zachariášovi v jeruzalémském chrámu během služby Abiovy kněžské třídy, do níž náležel, oznamuje, že se mu narodí syn. Podle kalendáře služeb jednotlivých tříd, který se podařilo zrekonstruovat na základě kumránských svitků, Abiova třída v chrámu sloužila dvakrát do roka, z toho jednou v posledním záříjovém týdnu, kdy k tomuto poselství mohlo dojít. Jan Křtitel by tak mohl narodit na konci června (konec září + 9 měsíců Alžbětina těhotenství). Ježíš se pak narodil podle Lukášova evangelia o šest měsíců po Janu Křtiteli: je tedy možné, že se tak událo na konci prosince. Možnost, že datum 25. prosince jako oslavy Ježíšova narození může pocházet i z nějaké starobylé tradice, která měla historické jádro, tak zůstává otevřená.
Ode dneška přesně za tři týdny jsou Vánoce, jak se na ně těšíte?:-)

Nostradamus

1. prosince 2009 v 16:20 slavní
Michel de Nostradame - Nostradamus
Datum narození:
14. prosince 1503
Místo narození:
St. Remy de Provence, Francie
Datum úmrtí:
2. července 1566
Místo úmrtí:
Salon, Francie

ŽIVOTOPIS:

Michel de Nostradame, častěji zvaný jako Nostradamus se narodil 14. prosince 1503 v St. Remy de Provence. Byl to věštec a dobový cestovatel, žijící ve dvou realitách. Byl také znalcem astrologie a astronomie, a současně s tím také jasnovidec. Používal přírodní vědy k tomu aby interpretoval své vize, které během svého studování tajně přijal.
Kvůli svým vizím, které zahrnovaly smrt a válku, byl často volán jako "prorok zkázy". Jeho stoupenci říkají, že předpovídal Francouzskou revoluci, zrození a nárůst síly Hitlera i vraždu J.F. Kennedyho. Jeho věštecké vize, jeho 942 skupin tajných veršů, které jsou zvány "The Centuries"- "Staletí", jsou vždy v souboru po 100 verších. Jednotlivé verše jsou vždy společně nazvány "čtyřverší" a 100 čtyřverší tvoří "Centurie". Jsou nesmírně poutavé a fz gene


race na generaci fascinují všechny své čtenáře. Předpověděl některé nejvýznamnější a nejpamátnější historické události, např. Velký oheň v Londýně v roce 1666, a také zničení vesmírného kyvadla.