Leden 2010

SB 2

30. ledna 2010 v 13:46 spřátelené blogyA máme tu další Sb zaměřené především na anime, povídky atd.

Air

29. ledna 2010 v 9:34 anime
Kunisaki Yukito hledá celý svůj život dívku s křídly která žije na druhé straně oblohy. Jednou ho cesta zavede do města kde se setká se zvláštní dívkou Kamio Misuzu která ho okamžitě přesvědčí aby zůstal delší dobu a nastěhuje ho k sobě do domu....Yukito a Misuzu se spřátelí ale Misuzu začne mít najednou podivné sny o létání a začíná být nemocná. Yukito vzpomíná jak mu jeho matka vyprávěla že ta dívka s křídly se vždy do někoho vtělí a ten má nejdřív krásné sny ale postupem času onemocní a při posledním snu zemře...

K Tobě

28. ledna 2010 v 12:15 z pera...
Mávám Ti,
ale Ty mě nevidíš.
Usmívám se na Tebe,
ale ty se otáčíš.
Objímám Tě,
ale Ty myslíš na jinou.
Pláču Ti na rameni,
ale Ty myslíš na to,
až Tě cizí ruce ovinou.
Říkám Ti miluji Tě,
ale Ty mě neslyšíš...

Další báseň od Desire, mě se líbí a co Vám?

School

28. ledna 2010 v 11:05 obrázky

Takže dneska je vysvědčení? Jaký bude? Doufám, že dobrý ale pro zpříjemnění dne pár obrázků...

Návštěvnost

27. ledna 2010 v 15:41 Já+mé proslovy
pondělí: 28
úterý: 17
středa: 26
čtvrtek: 21
pátek: 23
sobota:7
neděle:16

celkem: 138

Chtěla bych poděkovat všem za návštěvnostEdgar Allan Poe

27. ledna 2010 v 15:28 slavní
Edgar Allan Poe

19.1.1809 - 17.10 1849
Boston, Massachusetts

Americký spisovatel a básník Edgar Allan Poe se narodil v rodině kočovných herců. Po smrti jeho matky se ho ujali manželé Allanovi z Richmondu, od nich získal své druhé jméno. Poe byl vzorným a chytrým studentem. Měl spoustu zájmů a ve společnosti byl oblíbený.
Univerzitu, na které studoval, musel z finančních důvodů opustit. V té době vyšly v Bostonu jeho první básně psané v byronovském stylu.

Poe se potýkal s velkými finančními problémy. Často měnil pobyt i zaměstnání. Z existenčních důvodů vstoupil do armády a později začal studovat vojenskou školu, kterou ale opět nedokončil. S otčímem si příliš nerozuměl, stále s ním řešil finanční problémy.
Poe se snažil najít zbytek jeho původní rodiny. Našel ji ,včetně bratra Baltimore a rozhodl se s nimi sdílet domácnost.

Ani v intimním životě se Poeovi příliš nedařilo. Zamiloval se do své krásné čtrnáctileté sestřenice Virginie. Dívka trpěla tuberkulózou a v roce 1847 jako velmi mladá, zemřela.
Poe začal pracovat jako redaktor v Richmondu /1835/. Psal články a kritiky. Tuto práco velmi miloval, byl pracovitý, ale také ješitný, útočný, měl sklon k alkoholismu.

Po ztrátě tohoto zaměstnání získal Poe v roce 1839 nové místo redaktora ve Filadelfii. Podařilo se mu splatit své dluhy a pečoval o svou nemocnou ženu. Během svého života Poe navštívil ještě New York, kde se opět věnoval svým redaktorským a literárním aktivitám, které byly někdy úspěšné. Čelil také některým soudním sporům.

Oba další milostné vztahy, z nichž jeden skončil málem sňatkem, však Poe svým chováním rozbil. Začal jeho morální, intelektuální i fyzický pád. Edgar Allan Poe zemřel v roce 1849 v Baltimorské nemocnici na překrvení mozku. Několik dní před svou smrtí byl nalezen na ulici v bezvědomí.

Seznam děl:
 • Beranice,
 • Morella,
 • Ligeia, příběhy Artura Gorgona Pyma
 • Zánik domu Usherů
 • Grotesky a arabesky
 • Vraždy v ulici Morgue
 • Maska Červené Smrti
 • Jáma a kyvadlo,
 • Zlatý brouk
 • Černý kocour
 • Raven
 • Filozofie básnické skladby
 • Eureka

Něco na Valentýn

27. ledna 2010 v 10:42 recepty
Valentýnské preclíky


Igredience:
200 g hladké mouky, 100 g tuku, 2 žloutky, 80 ml smetany ke šlehání, špetka soli, mák,sezam, kmín

Postup:
Z mouky, tuku, žloutků, smetany a soli vypracujte vláčné těsto, které nechte odpočinout. Těsto rozkrájejte na kousky, vyválejte nudličky, které stočte do tvaru srdíček. Potřete rozšlehanými bílky, posypte mákem, sezamem nebo kmínem a ve vyhřáté troubě upečte.
Čokoládový valentýnský koktejl:

13 cl mléka
1/2 dl čokoládové zmrzliny
10 g šlehačky
10 g strouhané čokolády
1 kávová lžička moučkového cukru

Všechny ingredience smíchejte v mixeru a koktejl dozdobte, nejlépe posypkou ve tvaru srdíčekFull metal alchemist

26. ledna 2010 v 12:27 anime
Full Metal Alchemist je půvabné anime odehrávající se v jakési Pseudoevropě na začátku 20. století. Je to velice příjemná změna - konečně jedno anime, kde nevidíte pořád jenom Japonsko a souboje katany na katanu. Společně s technikou zde funguje i alchymie, kterou se může naučit prakticky kdokoliv s tvrdou disciplínou nebo vrozeným nadáním. Technika je však oproti skutečné Evropě trochu pozadu, asi tak o 30 let. K samotné alchymii potřebujte jen vysokou koncentraci mysli a energie, přísady ze kterých se má daná věc skládat (kvůli zákonu zachování hmotnosti) a alchymistický obřadní kruh.
Příběh začíná 4 roky po pokusu o vzkříšení matky (i když se po pár dílech vrací zpět), Ed má paži a nohu vytvořenou pomocí tzv. "auto-mail" (mechanická končetina napojená na nervy), zatímco Alfons je stále jen chodící a mluvící prázdné brnění. Edovi se povedlo dostat se do vládní vojenské organizace Státních alchymistů, díky čemuž se mohl dostat k tajným dokumentům. Potom, co s Alfonsem prozkoumali spoustu věcí ohledně Kamene Mudrců, podařilo se jim zjistit že kněz ve vzdáleném městě Lior umí dělat "boží" zázraky. Krátce po jejich příchodu, kdy se seznamují s obyvateli, se jich ujme pohledná dívka Rose a odvede je na místo, kde se ve městě odehrává mše, na které velekněz oživí mrtvého papouška. Ed si všimne prstenu na knězově ruce, a jelikož na boží zázraky nevěří, je mu jasné, že velekněz používá alchymii. Potom, co ho navštíví a odhalí se mu jako Státní alchymista, kněz alchymii popírá a po Edově odchodu za ním pošle jednoho ze svých věrných, aby oba bratry zabil. Ed se zatím snaží přesvědčit Rose, že kněz je podvodník a že jejího přítele neoživí. Přesně v tu chvíli na bratry zaútočí veleknězův poskok, pro ty ovšem není problém zabijáka přemoci. Ed okamžitě vyrazí za veleknězem a vydírá ho, že prozradí jeho tajemství, když mu nedá kámen Mudrců, kněz ale odmítá a Edwarda pomocí kamene napadne. Ed s Alem uprchnou, když však kněz vyburcuje městečko proti Edovi jako ďáblově služebníkovi, vesničané Eda zajmou a kněz ho uvězní, Alovi se naštěstí díky Edovi podaří uprchnout. Za pomoci Rose (která objevila pravdu a velekněz se ji pokusil zabít) pak Eda zachrání a ten pak v alchymistickém souboji velekněze zabije. Ukáže se, že kámen Mudrců, který kněz měl, byl jen nehotový polotovar. Potom, co všem lidem vysvětlí, co se stalo a že velekněz byl podvodník, je lid přijme skoro jako hrdiny.

A tak se bratři rozloučí s Rose a jdou po kameni Mudrců pátrat jinam. Nedlouho potom, co odejdou velekněz "vstane" z mrtvých a pokouší se lidi přesvědčit, že Eduard a Alfons byli jen heretici a vrazi. Polovina města mu uvěří, druhá ne, a tak začne občanská válka ve městě Lior...

zdroj:terynky-smutny.blog.cz


Love hurts...

24. ledna 2010 v 22:06 obrázky


Andy Warhol

19. ledna 2010 v 14:51 malíři
ANDY WARHOL *asi 6. 8. 1928 až 22. 2. 1987* Andy Warhol se narodil v Americe slovenským emigrantům, jako nejmladší dítě ze tří synů Varholových. Jeho přesné datum narození však není zřejmé. Již od narození byl Andy velmi citově závislý na své matce, jelikož nechodil do školy a po velkou dobu svého dětství byl připoután na své posteli. Později začal studovat designový obor na Carnegieho technologickém institutu (Carnegie Institute of Technology) v Pittsburghu.Po absolutoriu se v roce 1949 přestěhoval do New Yorku a začal úspěšnou kariéru jako ilustrátor časopisů a v reklamě. Za svůj život se Andy setkal s velmi známými osobnostmi např. Yoko Ono, John Lennon, Marilyn Monroe, Troy Donahue nebo Elizabeth Taylor. Byl vůdčí osobnost pop artu a režísér undergroundových filmů, které by se v dnešní době dali označit za porno. Andy byl také označován za homosexuála. Velkou popularitu si v šedesátých letech získal jeho ateliér označován jako FACTORY. Zde točil většinu svých filmů, vytvářel svá díla, ale také se zde scházeli známé, ale i neznámé osobnosti. Alkohol, drogy a sex zde byl běžnou, každodenní událostí.Andy Warhol byl také úzce spjat s americkou rockovou skupinou Velvet Underground. Zemřel 22.února 1987 na následky běžné operace žlučníku. Warhol lidi šokoval svými díly ať už to byly PLECHOVKY POLÉVKY OD Campbell Soup Company, nebo LÁHVE OD COCA-COLY atd.
Známý Warholův citát: "Každý si jednou užije svých 15 minut slávy."
Máslové sušenky

18. ledna 2010 v 10:11 recepty

Suroviny:

225 g hladké mouky
100 g práškového cukru
1 vejce
125 g másla
čokoláda, mandle, ořechy, kokos

Příprava:

Mouku, máslo, vejce a cukr zpracujeme na křehké těsto, které necháme asi 2 hodiny odpočinout.
Potom těsto rozválíme, vykrájíme různé tvary, složíme na plech nebo pergamenový papír a upečeme do růžova.
Vychladlé sušenky ozdobíme čokoládou, mandlemi, ořechy nebo kokosem.v obrázku...

17. ledna 2010 v 9:57 citáty
smu0021.gif image by obraznicek


Charles Pierre Baudelaire

8. ledna 2010 v 17:27 slavní

[9.4.1821-21.8.1867]


Francouzský "prokletý" básník, esejista, překladatel, literární a umělecký kritik. Nacházel se na rozhraní romantismu a symbolismu. Objevoval ponuré, často až brutální stránky života, vyznačoval se originální básnickou obrazností. Sugeroval nálady a dojmy hudbou slov nebo symboly. Byl nepřítelem romantické vášně a sentimentality. Za básnickou sbírku, jež je dnes považována za klíčové dílo moderní francouzské poezie, byl soudně pronásledován - zejména za báseň 'Zdechlina' ('Les Épaves'). Těžiště jeho básnického díla spočívá ve sbírkách Květy zla a Malé básně v próze , v nichž formuloval estetiku moderního lyrismu a postavil se proti měšťácké společnosti. Estetické studie a kritické referáty vyšly v knize Curiosités esthétiques (Estetické zajímavosti) a L'Art romantique (Romantické umění). Baudelairovo básnické dílo ovlivnilo rozvoj moderní poezie. Zemřel předčasně ve své rodné Paříži.


Květy zla - Zdechlina

Vzpomeňte, duše má, nač za letního rána,
jak stvořeného pro lásku,
jsme přišli: u cesty zdechlina rozežraná
na horkém loži z oblásků,

s nohama nahoru jak žena všeho znalá
a potíc jedy zpod žáru,
nedbale nestoudně dokořán otvírala
své břicho plné výparů.

Na tuto hnilobu zářilo slunce zlobně,
jak dopéci by chtělo tu
a velké Přírodě zas vrátit stonásobně,
co spojilo kdys v jednotu;

a nebe patřilo, jak zdechlina v své slávě
jako květ rozvíjí se dál.
Takový silný puch, že vy jste z toho v trávě
div neomdlela, na vás vál.

A mouchy bzučely nad břichem, z jehož hnilob
dralo se černo páchnoucích
pluků larv, valících se jako černý sirob
podél těch cárů živoucích.

To všecko klesalo a stoupalo jak vlna
či perlilo se praskajíc;
to tělo, řekl bys, nafouklé mlhou zplna,
množí se, žije ještě víc.

Ten svět tak prazvláštní zněl hudbou, jako v dálce
peřeje nebo vítr zní,
či zrní, které se obrací na opálce
za rytmického třesení.

Tvary se stíraly a jenom snem už byly,
na dávném plátně lehýnce
hozeným náčrtem, jejž mistr v pravou chvíli
dokončí dík jen vzpomínce.

Tam za skalisky nás pozorovala vztekle
neklidná psice, číhajíc
na chvilku, kdy se zas zakousne do rozteklé
mršiny, z níž teď nemá nic.

- A přece jedenkrát budete, není zbytí,
jak tohle svinstvo plné much,
vy, hvězda očí mých, vy, slunce mého žití,
vy, vášeň má i strážný duch!

Ano! jak tohleto, královno spanilosti,
svátostmi zaopatřenou
vás dají do země práchnivět mezi kosti,
pod tučnou trávu zelenou.

Pak rcete, kráso má, těm červům, kteří v šeru
polibky žrát vás budou dál,
že božskou podstatu i tvar svých lásek věru,
ač dávno tlím jsem uchoval!

Med a čtyřlístek

7. ledna 2010 v 10:27 anime

Seriál Med a čtyřlístek dokonale vykresluje psychologickou povahu postav vysokoškoláků, jejich pocity i myšlenky týkající se tak silných vztahů, jako jsou přátelství a láska. Jemný smysl pro humor, jedinečný, místy surrealistický svět snů vykreslený pastelovými a vodovými barvami je pro tento seriál charakteristický.
Jablka v županu...

7. ledna 2010 v 10:21 recepty

Suroviny

 • listové těsto
 • jablka
 • marmeláda
 • strouhanka
 • vejce
 • cukr moučka

Postup přípravy

Jablka zbavíme jádřinců a vzniklý prostor zaplníme marmeládou. Těsto rozválíme, rádlem nakrájíme na čtverce velké tak, aby se jablko celé zabalilo. Připravený čtverec posypem trochou strouhanky, doprostřed posadíme jablko a rohy slepíme k sobě. Potřeme rozšlehaným vejcem, upečeme a pocukrujeme.

Doba přípravy:

60 minut


Death Note

5. ledna 2010 v 14:31 anime
Na začátku příběhu se dostáváme do úplně pochmůrného světa, kde žijí Shinigami (Bohové Smrti). Každý z nich vlastní svůj zápisník smrti zvaný Death Note. Jeden znuděný Shinigami jménem Ryuk ztratí svůj zápisník smrti ve světě lidí, kde hrozí, že ho najde nějáký člověk. Kdokoliv se zápisníku dotkne, bude schopen do něj zapisovat jména lidí, které chce uvést k smrti .
No a jednou když Light půjde ze školy, tak zápisník najde a spatří Ryuka. Nejdříve nebude věřit takovému nesmyslu, že jméno osoby, kterou zapíše do zápisníku zemře. Zvědavost mu ale nedá pokoj a večer v televizi budou jmenovat nové zločince a Light je schválně zkusí zapsat do zápisníku. A jako zázrakem zločinci za chvíli náhle zemřou . Light si uvědomí, že tímto může zprovoznit ze světa všechno zlo a zabít všechny zlé lidi.
Light začne zabíjet jednoho zločince za druhým, ale polici začne být velmi divné, že všichni najdednou umírají na zástavu sdrce a tak si najmou detektiva přezdívaného L, který má neznámou identitu a zatím se nenašel případ, který by nevyřešil. L přijde na to, že někdo je schopný nějám způsobem zabíjet lidi na dálku. Light se zase bude snažit zbavit se L, ale to je nemožné, jelikož do zápisníku musíš uvést jméno a je nutné vědět, jak dotyčná osoba vypadá. A jelikož je L sám osobě záhadou, Light ho nemůže zabít.
A tak začíná jeden veliký souboj o to, kdo dříve odhalí identitu toho druhého. Odhalí Light, kdo je ve skutečnost L, nebo odhalí L, kdo je ve skutečnosti vrahzločinců?SB

3. ledna 2010 v 10:21 spřátelené blogy
Pro kiwy

Nový rok

2. ledna 2010 v 16:46 Já+mé proslovy

Takže doufám, že ste si všichni pořádně užili Silvestr a ještě jednou přeju všem šťastný nový rok:)