Únor 2010

jaro...

25. února 2010 v 10:23 obrázky
Takže pře pár dny nám začalo jaro, Konečně. Pomalu ale jistě se nám začíná oteplovat. Takže abychom to jaro nějak uvítali, pár obrázků....Bleach

25. února 2010 v 10:13 anime
Ze začátku se spíše dozvídáme o vztazích mezi hlavními postavami a seznámíme se také s dalšími postavami, hlavně z Ichigovy školy. Povinnosti Shinigami jsou na začátku vidět spíše okrajově. Po setkání s Ichigem nastoupí Rukia do stejné třídy jako Ichigo, aby mu mohla pomáhat s jeho prací. Do stejné třídy chodí také Orihime Inoue, Ichigova kamarádka, Uryuu Ishida, nejlepší student ze třídy, o kterém se pak dozvíme, že takzvaný Quincy, a Yasutora "Chad" Sado, zahraniční student, jenž má obrovskou sílu. Těchto pět pak prožívá velmi zajímavý příběh, plný bitek, duchů, trénování atd.
V Bleachi se setkáme s mnoha rasami, kromě obyčejných lidí jsou zde již zmínění Shinigami, bozi smrti, kteří žijí v Soul Society a do lidského světa chodí zabíjet Hollow. V Soul Society se nachází třináct divizí (týmů) Shinigami, kdy každá divize má jinou úlohu (léčení, výzkum, boj atd.). Dále jsou tu Hollow, zlí duchové, ztracené duše, které se vydaly špatnou cestou. Úkolem Shinigami je tyto duchy vracet zpět do Soul Society. Někteří Hollow mohou být slabí, jiní zase velice silní, až takoví, s kterými se jen těžko poradí i zkušení kapitáni divizí ze Soul Society. Specialní rasa jsou také Quincy, lidé, kteří také zabíjejí Hollow, ale nikoliv pomocí vnitřní energie jako Shinigami, ale pomocí energie z jejich okolí. Rozdíl mezi Quincy a Shinigami je také v tom, že když Shinigami zabije Hollow, tak se jeho duše očistí a může pak pokračovat do Soul Society. V případě Quincy je Hollow i se svou duší zničen úplně. Tato metoda je ale poněkud nebezpečná, protože může dojít k nerovnováze ve vesmíru. Shinigami proto před 200 lety Quincy zničili (přežil pouze Ishida).

zdroj: bleach.over.cz

Kill me kiss me

17. února 2010 v 12:47 manga, komiks...
Kill me kiss me, nebo-li K2 je korejská manwha. Celý příběh začíná tím, že si sestřenice vymění s bratrancem na týden roli, kvůli tomu, že na škole jejího bratrance studuje i její idol- Kun. Všechno se ale začne zamotávat a nakonec se na výměnu přijde. Konec dopadá úplně jinak, než si TAE-YEON přála, ale dopadá dobře. Jenže to je teprve první díl a jak souvisí nevinná výměna s osudy všech zúčastněných a jiných neznámých se dozvíme v dalších 4 dílech. :)
Nemoc...

17. února 2010 v 11:58 obrázky
Po dloooooooooooouhé době jsem nemocná, ale aspoň mám vícě času na blog. Tak nějaké obrázky k tématu nemocnice apod. ....


largeAnimePaperscans_Kamichama-K-1.jpg cute anime doctor image by monkeyshiner_512


SaSu.jpg Let\'s PLay Doctor image by dyemehappy

František Kupka

16. února 2010 v 15:33 malíři
(22. září 1871 v Opočně - 24.června 1957 v Puteaux) Jeden z nejvýznamějších českých malířů, autor světového významu jehož dílo se nachází ve světových galeriích, New York, Paříž, Vídeň. Představitel a jeden ze zakladatelů abstraktního umění. V současnosti jsou jeho obrazy nejdražšími obrazy vydraženými v Česku.

Pixelky-Hello Kitty

15. února 2010 v 10:36 různé věci


Pro ty co mají rádi tuto kočičku jsem našla pár pixelek, doufám, že se líbí :)


Květiny...

13. února 2010 v 16:48 colorfull
flower.jpg colorful flower image by bhishmehNávštěvnost.

9. února 2010 v 12:24 Já+mé proslovy
pondělí: 53
úterý: 10
středa: 20
čtvrtek: 27
pátek: 17
sobota: 6
neděle: 16

celkem: 149

Děkuju všem za návštěvnost a doufám, že to vydrží i nadále


Boku wa Imoto ni koi wo suru

8. února 2010 v 9:15 anime
Yori a Iku jsou dvojčata. Jako děti si byli velice blízcí, ale poslední dobou Iku zjišťuje, že se její bratr změnil. Nemluví s ní, , sotva se ho Iku dotkne, nedovolí jí mluvit o ostatních klucích, protože ho to vůbec nezajímá. Iku je z toho smutná... Proč se k ní tak její bratr chová? Odpověď je jednoduchá.
Protože Yori necítí k Iku bratrskou lásku. On ji miluje jako muž ženu. Trhá mu srdce, když mluví o jiných, že tak nemluví o něm, nedokáže být s Iku v jedné místnosti a dokonce se, v naději, že se mu podaří lásku zaplašit, vyspí s Kusunoki , jeho dívkou, která ho miluje. Ale nepodaří se to, myslí na Iku stále a k tomu si na něj Kusunoki začne dělat nároky.
Jednou už to Yori nevydrží a o své lásce Iku řekne.Ta je z toho vyplašená, ale tak nějak zjistí, že ho asi taky má ráda víc, než by se slušelo. A později také dojde k něčemu víc. Ale Yori nikomu neřekl, že přestupuje na jinou školu. Zařídil si to už dávno, aby netrpěl blízkostí Iku. A i když ho i ona miluje, stejně odjede. Ale zanechá jí malé štěně, které Iku pojmenuje "Dog Yori"...
Anime je to opravdu krásné a také smutnéKrvavý Valentýn

7. února 2010 v 11:42 filmy
Celý příběh začíná vinou nezkušeného horníka Toma Hanningera, který způsobí v dole zával a tím pošle na smrt pět lidí. Jediným horníkem, jenž katastrofu přežije je Harry Warden, který upadá do komatu a přesně za rok se z něj probudí aby se pomstil všemu a všem nelítostným způsobem. Zabije několik lidí krumpáčem a záhy se ztratí v útrobách štol. Deset let nato se do rodného městečka Harmony pošramoceného krvavou minulostí vrací Tom Hanninger, kterého neustále pronásledují černé myšlenky z neštěstí způsobené jeho rukama tenkrát v dole. Ve filmu, jak se dá z názvu vyčíst nebude chybět láska vyobrazena milostným trojúhelníkem mezi Tomem, Axelem a Sarah, která je bývalou přítelkyní Toma a nynější manželkou Axela, místního šerifa. Právě této noci kdy se Tom vrací do městečka se opět probouzí cosi temného skrývajícího se v šachtách bývalého hornického pracoviště s krumpáčem v ruce a crossoverovou maskou na hlavě.


Valentýn...

6. února 2010 v 14:04 různé věci

Svátek svatého Valentýna

je rozšířený po celém světě a v posledních letech se stále více slaví i u nás. A není divu. Ale víte, proč zrovna 14. února? Proč ne třeba v květnu? Máj je lásky čas.
Sv. Valentýn není výmysl dnešní doby, je skutečnou historickou osobností. Kdo sv.Valentýn vlastně byl? Moc o něm nevíme, jen lze z dokumentů vyčíst, že Valentýn zemřel v roce 269 a byl prohlášen svatým. Valentýn vykonával v Římě kněžský úřad v době panování císaře Claudia II. Gothica (268-270) a vypráví se o něm spousta legend.
Začneme legendou ze starého Říma, kde je Valentýn zpodobněn jako velmi ctnostný, počestný a moudrý člověk. O jeho moudrosti se doslechl dokonce i císař a ihned byl Valentýn k němu povolán. Nešetřil chválou a neskrýval obdiv k Valentýnovi, posteskl si také nad okolnostmi, proč se Valentýn nemůže stát přítelem císařovým. Protože Valentýn, ač tak moudrý a vzdělaný, věří těm pověrám (měl na mysli křesťanství).Jenže Valentýn namítl, že císař je tím, kdo věří pověrám.
Císař nakázal městskému prefektu Astoriovi, aby sebevědomý Valentýn byl pod jeho dohledem a aby byl pod důslednou kontrolou. Tam se setkal s velmi krásnou, ale nevidomou dcerou prefekta. Astorius požádal Valentýna, aby se modlil za dceřin zrak. Valentýn tak rád učinil, protože v sílu modliteb věřil a dívku si zamiloval.
Zázrak se opravdu stal a dívka opět spatřila světlo světa. O zázračném uzdravení si povídal celý Řím. Pohané odmítli věřit v ten zázrak a vtrhli do domu prefekta, Valentýn byl odveden a za městem mu byla oddělena hlava mečem od těla. Navzdory trpkému osudu se stal sv.Valentýn patronem věrných a čisté, oddané lásky.
A teď ještě verze druhá:
Také křesťané přejali tento starobylý zvyk a spojili jej se svým světcem Valentýnem, mučedníkem za vlády císaře Claudia II. Duševně nemocný císař se prý rozhodl zrušit manželství, neboť ženatí muži podle něj nebyli dobrými válečníky. Kněz Valentýn však přes císařův zákaz tajně dál oddával milence, za což byl uvržen do vězení a popraven. Poslední vzkaz, který Valentýn poslal dceři vězeňského dozorce před svou smrtí zakončil slovy: "Tvůj Valentýn". A tak od té doby si v den svátku Sv. Valentýna posílají a dávají zamilovaní lidé tyto "Valentýnky" s vyznáním lásky.

zdroj:www.zszlutice.czvalentyn.jpg image by Chmalka