Březen 2010

Vampire Knight

28. března 2010 v 9:36 anime
Příběh začíná na škle Academy Cross. Ve škole se střídají dva druhy studentů, tzv. dennní a noční třída. Denní třída jsou normální lidé, ale noční třída se skládá z upírů. Hl. postavami jsou zde Yuuki Cross a Zero Kiryuu( prefekti, kteří dbají na dodržování pořádku ve škole) a Kuran Kaname( když byla Yuuki malá, zachránil jí život). Jenže jak Zero tak i Kaname skrývají tajemství. Celé anime je vlastně o citech Yuuki k Zerovi a Kanamu. Anime je o opravdu pěkné a stojí za shlédnutí.

Švýcarsko

26. března 2010 v 14:31Tato země leží Itálií, Francíí, Německem, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Švýcarsko je federace 26 spolkových států. Každý z těchto 26 států má, podobně jako spolkové země  vlastní parlament, zákony, vládu, rozpočet i ústavu.
Má 4 úřední jazyky:
němčinu
francouzštinu
italštinu
rétorománštinu

Francouzština je hlavním úředním jazykem v 6 kantonech a druhým úředním jazykem kantonu Bern. Italština je hlavním úředním jazykem v kantonu Ticinoa druhým úředním jazykem kantonu Graubünden. Rétorománština je třetím úředním jazykem kantonu Graubünden. Němčina je hlavním úředním jazykem na severu, ve středu a na východě Švýcarska (celkem ve 13 kantonech a 6 polokantonech včetně kantonu Graubünden) a dále druhým úředním jazykem v kantonech Fribourg a Wallis. V německy mluvících částech se v běžném styku používá švýcarská němčina, jeden z alemánských dialektů. Všeobecně rošířeným omylem je názor, že všichni Švýcaři hovoří všemi čtyřmi úředními jazyky své země. Např. Švýcaři, jejichž mateřštinou je němčina, se ve škole sice učí jako první cizí jazyk francouzštinu a jako další angličtinu, italsky již ale mluví jen málokdo z nich.


Hospodářství:
  • výzkum
  • průmysl
  • služby
  • turistika
  • doprava

Mzi nejznámnější města patří Ženeva, kde sídlí OSN a konají se zde veletrhy. Dále pak Lózán, hlavní město sportu a sídlí v něm olympijský výbor. Tato země dále proslula svými čokoládami a výtečnými sýry.


O moudrosti

25. března 2010 v 15:10 citáty
Vím, že nic nevím. Sokrates

Požadovat, aby si někdo zapamatoval vše, co kdy četl, je jako žádat, aby v sobě nosil to, co kdy snědl.

Ten, kdo nemiluje knihu, nemiluje moudrost. Ten, kdo nemiluje moudrost, stává se hlupákem.

Myslím, tedy jsem.

Ponořte se do Oceánu Mých slov, ať můžete proniknout k jeho tajemstvím a objevíte všechny perly moudrosti, ukrývající se v jeho hlubinách.

Rozvážnost jest největší dar božstva.

Lépe je když rozumíš málo věcem,
než když mnoha věcem nerozumíš.

Moudrý člověk se jeví směšným ve společnosti hlupáků

Představte si to ticho, kdyby lidé mluvili jen to, co vědí.


Jaro...

22. března 2010 v 15:23 obrázky
Poslední dobou vůbec nestíhám, mám dost věcí na práci, ale stejnak se k většině ani nedostanu :D za okny už volá jaro a tak pár obrázků...


Zobrazit obrázek v plné velikosti


Inuyasha

20. března 2010 v 20:13 anime
Příběh se odehrává ve feudálním Japonsku. jednoho dne se 15. letá Kagome propadne studnou do nového světa. ve vesnici ale zjišťuje, že to není náhoda, že se zde ocitla a že je reinkarnací mocné kněžky Kikyo. Také ujistí, že se v jejím těle nachází posvátný klenot Shikon no Tama.
Vesnici ale napadne démon a kagome utíká do lesa, kde narazí na Inuyashu. Vidí v něm záchranu a tak z něho vytáhne šíp a zlomí kletbu. Inuyasha zabije démona a získá klenot, který mezitím opustil tělo Kagome. Najednou na ně však zaútočí další démo a klenot se v boji rozbije na spousty malých kousků, které se roznesou po celém světě. A tak se kagome a Inuyasha vydávají společně všechny kousky najít. Po cestě se k nim přidávají další postavy jako Shippo, Miroku a Sango.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona

18. března 2010 v 11:18 filmy
Uzavřený mladík Viktor se má oženit s Viktorií. Pořád ale plete svatební slib. Tak se vydá do lesa, kde se však nedopatřením ožení s mrtvou Emily a ocitá se v říši mrtvých. Začíná zjišťovat, že jeho nevěsta je také velmi milá, ale doma na něj stále čeká Viktorie, která se má mezitím provdat za neznámého. No a jak celý příběh skončí, to zjistěte sami :)

love <3

18. března 2010 v 11:07 dark

Obrázky

18. března 2010 v 11:01 dark


tenhle je fakt úžasnej...

Mrtvý sníh

16. března 2010 v 15:57 filmy
Parta studentů se vydává o prázdniny na hory na chatu. zezažátku se vichni dobře baví, ale jen do té doby, než je navštíví záhadný muž a řeknem jim o tom, že zde za války Němci okupovali místní obyvatele. Jeho upozornění ale neberou vážně. Poté ale najdou poklad, který zde ukryli Němci. To se však zombíkům nelíbí a tak neváhají a studenty napadnou.
Film je zčásti horor a místy mi přišel jako komedie.

Sad....

13. března 2010 v 18:24 obrázky

Pablo Picasso

8. března 2010 v 12:27 malíři
Pablo Picasso


25. 10. 1881 - 8. 4. 1973

zakladatel kubismu, se narodil v Malaze ve Španělsku. Studoval na Akademii umění v Madridu, ale studia nedokončil a po roce ji opustil. Po studiích se vydal do Paříže. V roce 1901 založil Picasso s Solerem časopis Arte Joven. První číslo celé ilustroval sám. Od té doby se Picasso podepisuje jen Picasso, už ne jako Pablo Ruiz y Picasso. Jeho životem prošla spousta žen, mimo jiné i Olga Chochlova, Marie Therese Walter, Dora Maar a jiné. Picasso zemřel ve Francii během oběda s přáteli a jeho poslendí slova byla: "Připijte si na mě, na mé zdraví, víte, že já už pít nemohu."


Nightmare

3. března 2010 v 13:15 slavní
Členové:


  • Ruka- bubeník
  • Yomi- zpěvák
  • Ni-Ya- basová kytara
  • Hitsugi- kytarista
  • Sakito - kytarista


Nightmare jsou japonská rocková kapela a působí na scéně od roku 2000. Známí jsou především tím, že nahráli opening a ending k anime Death Note.