Listopad 2010

Anime love

27. listopadu 2010 v 6:41 obrázky


Zima

24. listopadu 2010 v 15:35 obrázky
a nakonec ten nej :))


Frozen

24. listopadu 2010 v 15:30 filmy
Na první pohled je to ideální nápad, svést se naposledy lanovkou na horu. Jenže náhodou se skvělý nápad stává přímo noční můrou. Tři mladí lidé uvízlí nebezpečně vysoko na lanovce. Co je pro tuto trojici horší, zemřít podchlazením nebo se nechat sežrat vlky? Nebo dostanou nápad, jak se osvobodit? Vše se odzvíte v tomto přímo ledovém filmu.....Mončičáci

23. listopadu 2010 v 15:48 různé věci
Mončičáci(Monchhichi) jsou nápadem pana Sekiguchiho z Japonska. Před zhruba třiceti lety si vyjel na výlet do Německa a při návštěvě obchodu s hračkami uviděl překrásnou panenku. Zalíbila se mu natolik, že se rozhodl podle ní vytvořit novou hračku pro děti. Pan Sekiguchi chtěl, aby nová hračka měla obliček, ruce a nohy z plastu, tak jako německá panenka. Tělíčko si představoval měkoučké a příjemné na mazlení. A mělo by to být narozdíl od panenky mláďátko nějakého zvířátka. A za několik let práce a vymýšlení se v roce 1974 narodil první páreček Monchhichi - Kluk a Holka.
Původně se Monchhichi prodávaly pouze ve dvojicích, s dvěmi různými podobami holčičky - smějící se a se slzičkami - štěstí a smíchu. V roce 1976 byl otevřen pro mončičáky první butik s oblečením, později i dalšími doplňky. Můžete tak mít pro svěho mončičáka jako nábytek či hodinky, pro děti či dospělé trička, penál či držák na post-it papírky.
Řadou proměn prošla od doby svého vzniku i samotná figurka - změnil se materiál kožíšku a v roce 1985 se změnila barva očí z modré na hnědou. I když samozřejmě existují v mnoha barvách, základní barva mončičáků je stále středně hnědá.
A zatímco u nás známe Monchhichiho jako mončičáka, ve Francii mají Kikiho a v Anglii to je Chic-a-boo. Byl a stále je oblíbený v celém světě, v Japonsku existuje speciální museum jen pro něj a pan Sekiguchi má úspěšnou hračkářskou firmu, kde se rodí noví a noví Monchhichi.
Největší běžně vyráběný Monchhichi měří 80 centimetrů a červený bryndáček.

a tohohle mončičáka mám já :))

Death NOte- Ryuzaki

23. listopadu 2010 v 15:02 obrázky

krásný :))


Wolf's rain

22. listopadu 2010 v 17:55 anime
Svět byl kdysi stvořen vlky, ze kterých vzešlo lidstvo. Vlci samotní byli pronásledováni - a podle mnohých jsou už 200 let vyhubeným druhem. Světu nyní vládnou Aristokraté - páni technologií a alchymie, většina světa je pustá a zdá se, že úpadek celého světa není možné zastavit. Jenomže vlci nevymřeli - naučili se přijímat lidskou podobu a nyní se čtyři z nich setkávají v městě, kam je přivedla vůně bájné měsíční květiny, která jim má ukázat cestu k místu přislíbenému v legendách - k Ráji. Jenže květina je ve skutečnosti dívka vytvořená Aristokraty za pomoci alchymie a než se k ní vlci dostanou, unese jí Aristokrat Darcia, který potřebuje otevřít Ráj z vlastních důvodů…
První vločka

18. listopadu 2010 v 16:50 z pera...
Po dlouhém roce opět nastává ta kouzelná chvíle,
chvíle, která zastudí a zároveň potěší.
Chvíle, kdy mi na nataženou dlaň napadne první sněhová vločka.
Nese s sebou poselství chladné zimy ale také vzpomínky, které studí u srdce.
S první vločkou jsme spojili naše já a s první vločkou jsem Tě pochovala.
Navždy dala sbohem, Tvé srdce budu však mít stále s každou první vločkou na dlani.........

niki :)

Luis Royo

11. listopadu 2010 v 16:35 malíři


A nakonec umělec osobně :)


Kamej

9. listopadu 2010 v 19:45 různé věci
Kamej (z italského cammeo) je drobná reliéfní plastika, vybroušená nebo vyrytá obvykle z polodrahokamu, mušle nebo skla a užívaná jako ozdoba nebo šperk. Na rozdíl od častější gemmy, kde je motiv vyhlouben, je u kameje vypuklý. Často se také využívá rozdílné zbarvení vrstev materiálu, takže například portrét je světlý na tmavším pozadí.
Me to You

8. listopadu 2010 v 18:01 postavy z plátna
  • 2 roztomilí plyšoví medvídci
  • většinu věcí dělají spolu
  • na hlavičce mají záplatuPřátelé

8. listopadu 2010 v 17:57 Já+mé proslovy
Přátelé - nepodstatná část našeho nebo tedy aspoň mého života. A jak se říká, přátelé jsou vlastně naše druhá rodina. Ikdyž si někdy říkám, že by možná nebylo špatný žít jako osamělý vlk, moc by mi chyběl někdo, kdo mě v každé špatné chvíli podrží a vyslechne. Bez přátel by vlastně život byl jen nudná šeď každodenního života. Přátelství je to nejkrásnější a nejkřehčí pouto, které si člověk může vytvořit. A pro mě je přátelství jako perla v truhlici života.  Tímto, bych chtěla hlavně poděkovat svojí nejlepší kamarádce Lucy :* Díky za to, že jsi.....