Únor 2011

Chibi

28. února 2011 v 20:07 obrázky

Pátek-bláznů svátek :D

25. února 2011 v 11:24 Já+mé proslovy
Dneska je poslední den týdne - pátek a pro mě také poslední den prázdnin :(
Ale také to znamená, že si dnešek musím tudíž užít a to velmi bláznivě. Protože jak se říká, pátek je bláznů svátek, tak se musí pořádně oslavit :D
Jinak bych chtěla poznamenat, že mám rozepsanou povídku, takže brzy si už budete moc přečíst i něco normálního.
Bláznivý pátek přeji všem

Claude Monet

22. února 2011 v 13:14 malíři
Claude Monet se narodil  roku 1840 v Paříži, po pěti letech se jeho rodina odstěhovala do Normandie, Le Havru. Jeho prvním malířským učitelem byl Eugén Boudin, se kterým se setkal roku 1856. Boudin ho uvedl do tajů olejomalby a práce v plenéru. Roku 1859 se vrátil zpět do Paříže na studia, ale právě v tomto městě na něj nalehla další vlna umění.V roce 1873 Monet nepřihlásil žádný svůj obraz na Salón. Spolu s Caillebottem založil sdružení nezávislých umělců. Jejich první výstava se konala v roce 1874 u slavného fotografa Nadara, ale moc toho neprodali. Veřejnost se vysmívala jeho obrazu Imprese: Východ slunce. Nikdo však netušil, že se podle obrazu bude jmenovat nový směr malířství. Další rok se koná aukce v aukční síni Drouot. Výsledky jsou sice mizerné, ale pomalu se začíná formovat okruh příznivců nového umění. Roku 1881 se opět odstěhoval, do Fécampu na normandském pobřeží. Podruhé se oženil s Alicí Hoschedéovou v roce 1892.V roce 1922 po první světové válce byl již Monet úplně slepý a věnoval státu sérii leknínů. V roce 1923 podstoupil  operaci  očí a mohl  se vrátit k práci. Starala se o něj jeho snacha Blanche a on maloval až do své smrti roku 1926

Soubor:Claude Monet-Waterlilies.jpg

Alenka v říši divů

21. února 2011 v 15:43 filmy
Devatenáctiletou Alenk čeká nezapomenutelný zážitek. Když ji na viktoriánské zahradní slavnosti požádá o ruku Hamish, bohatý, ale přihlouplý syn lorda a lady Ascotových, sebere se a uteče pryč. Vydává se za králíkem v saku a s kapesními hodinkami, kterého viděla pospíchat po louce.
Bílý králík  ale  zmizí v králičí noře. Alenka najednou pocítí zvláštní nutkání následovat ho. Spadne do nory a po pádu, který působí skoro jako podivný sen, se ocitá v kruhové místnosti s řadou dveří. Poté, co si zkusí lahvičku s nápisem "Vypij mě", jejíž obsah způsobí, že se zmenší, a koláčem, na kterém je zdobeně napsáno "Sněz mě" a po kterém se zase zvětší, se jí nakonec podaří jedněmi z dveří projít a ocitá se v ohromujícím a fantastickém světě.
Zde  se setkává s celou škálou zvláštních postav, od vychloubačného Plcha až po vyšinutého Kloboučníka, od zubící se kočky Šklíby  až po houseňáka Absaloma, kouřícího vodní dýmku od podivné Bílé královny až po její zlou starší sestru Srdcovou královnu.


Sexy dark boys 2

21. února 2011 v 14:55 obrázky


Asi zásah vyšší moci :D

17. února 2011 v 12:32 Já+mé proslovyKrásný den všem,

nikdy jsem moc nechápala, jak může někdo poslouchat typu lady Gaga a spol. Ale ať si každej poslouchá co chce. No abychom se dostali k podstatě tohoto článku. Ze zásahu vyšší moci (nebo bůhví čeho lepšího :D) už od rána poslouchám tuhle písničku. Musím říct, že to vůbec není hudba, která by se mi celekově líbila, ale tahle písnička mě oslovila. No tak už dost povídání a zkuste poslechnout ;)
Dráček

16. února 2011 v 16:01 moje výtvory

Má první kresba - dráček. :))dracek


A zase pondělí aneb Valentýn po roce zpět....

14. února 2011 v 18:15 Já+mé proslovy
A je to tu zase. Po krásně užitém víkendu je zase pondělí, kdy se člověk musí přemáhat, aby vůbec vstal a ještě ke všemu musí do školy či práce. To je už samo o sobě jedno velký fuj, ale dnes se k "milovanému" pondělku přidává ještě "milovanější" Valentýn. Nevím jak Vy, ale já osobně jsem Valentýna slavila za celý život pouze jednou. A ano, byl to opravdu krásný den, ale přijde mi, že jen kvůli datu. Od té doby si říkám, proč si říkat ono kouzelné "miluji Tě" pouze proto, že nám to ukládá nějaké datum. Proč si nemůžeme dokazovat lásku celý rok, ale potřebujeme k tomu komerční svátek? Dle mého názoru je to jedna velká zbytečnost. Mně bude stačit, když se půjdu zítra projít a z každé výlohy na mě budou křičet žůžová srdíčka "krásný Valentýn". Jinak ale všem krásného Valentýna a hodně štěstí, ať ten dnešní den ve zdraví přežijete :D .Aragorn

10. února 2011 v 17:35 slavní
Poprvé se na blogu objevuje popis filmové a literární postavy, kterou je Aragorn z pána prstenů <3

Aragorn se narodil 1. března 2931 T. v. a je synem Arathorna II. a Gilraen. Aragorn byl po obou rodičích potomkem králů Isildura a Elendila.
Aragornův otec zemřel, když mu byly pouhé dva roky, a tak se  Aragorn  se svou matkou uchýlil do Roklinky. Aragorn byl nazván Estel (sindarský výraz pro "naděje") a vyrůstal zde až do r. 2951. V té době mu Elrond odhalill jeho pravou totožnost a daroval mu úlomky Narsilu a Barahirův prsten. Aragorn odmítl Žezlo Annúmiasu, dokud nedospěje k právu držet jej a v té době se také  zamiloval do Elrondovy dcery Arwen.

Od té doby Aragorn žil s Hraničáři v divočině a strežil hranice Kraje a mír v Eriadoru. Roku 2956 se Aragorn seznámil s Gandalfem a stali se blízkými přáteli. Aragorn svou identitu tajil, aby se o něm nedoslechli sluhové Temného pána. Proto byl pro lidi v Eriadoru záhadnou postavou a v Hůrce mu dali přezdívku Chodec.

Mezi léty 2957-2980 Aragorn podnikal výpravy za dobrodružstvím a sloužil pod praporem Thengela Rohanského a Ectheliona II., gondorského správce. Aragornovi se  tehdy říkalo  Thorongil. Roku 2980 s gondorským loďstvem dobyl Umbar, ale pak Gondor opustil - k lítosti lidu, i když nikoliv Denethora II., který jej považoval za konkurenci v přízni otce i gondorského lidu. Osaměle putoval dál na Východ a daleký jih a zkoumal lidská srdce a Sauronovy služebníky. Dostal se dokonce na jižní polokouli a stal se největším cestovatelem své doby.

Někdy po návratu na Západ Středozemě se znovu setkal s Arwen a daroval jí dědictví svého rodu - Barahirův prsten. Když později Aragorn požádal Elronda o Arweninu ruku, Elrond odmítl, alespoň do té doby, než se jeho pěstoun stane králem Gondoru a Arnoru.
no není sexy? :))Koktejly

9. února 2011 v 19:37 recepty
Finlandia vodka GT :

4 cl Finlandie
tonic
led
limetka

Naplňte sklenici do půlky ledem, přidejte vodku, dolejte tonicem a ozdobte limetkou.


Martini Green Light:

4 cl Martini Bianco
led
limeta
15 cl Sprite

Naplňte sklenici ledem a přidejte alkohol. Dolejte spritem a nakone cozdobte limetou.Oba koktejly jsou jednoduché a velmi dobré :))


FLowers...

7. února 2011 v 20:30 colorfull

Pomsta ze záhrobí

7. února 2011 v 20:07 filmy
Philipp je od svých osmi let sirotek. Po dvaceti letech se znovu vrací do svého rodného městečka, aby převzal  dědictví po svém nenáviděném předkovi. Setkává se zde i se svými bývalými přáteli.  Najednou se však začnou se dít podivné věci… Philipp zjišťuje, že on i  jeho dávní přátelé jsou zapleteni do strašlivé kletby, kterou zapříčinili jejich vlastní rodiče...


Tanec s mrtvými

2. února 2011 v 16:31 filmy
Na pohřbu starého kamaráda se sejdou zbývající tři kamarádi. V noci se vkradou na hřbitov a opíjejí se na jeho počest. Jenže díky kletbě oživí duchy tří nebezpečných lidí-násilníka, dětského pyromana a vražedkyni. Ani jeden z nich si neuvědomí, co se děje, dokud je duchové nezačnou napadat. Kletba trvá od úplňku do úplňku. Komu z nich se podaří přežít?