Můj život XL

26. června 2012 v 2:28 |  Můj život

"Tak už jsem na cestě k tobě, tak dodělej poslední úpravy a vyrážíme!" křičela mi do ucha skrz telefon kamarádka. Chystaly jsme se na náš maturitní večírek. Ale já jsem jako vždy před akcí nestíhala. Akorát jsem si natahovala svetr a dívalas skepticky do zrcadla.

"Nee, tohle nepůjde," zavrtěla jsem hlavou. Chtělo by to něco víc sexy, ale zase ne moc vyzývavé. Hmm. Zrak mi utkvěl na šedém svetru s kapucí a mašlí. Perfektní. Hodila jsem na sebe černé tílko, na to šedý svetřík a černé kalhoty. Krásné, přitažlivé a ne vulgární.

"Muhehe, třeba na to sbalím i našeho učitele," ďábelsky jsem se zasmála. To už ale zvonila kamarádka. Rychle jsem na sebe ještě hodila černé sáčko a vydala se na cestu.

Sotva jsme ale ušly pár metrů, začalo strašně pršet.

"Do háje, moje vlasy!" zakřičely jsme skoro sborem a daly se do běhu. Moc to ale nepomohlo. Do restaurace, kde jsme měli objednaný salonek, jsme přišly zmoklé jako slepice. Naštěstí si ale většina zapomněla deštník včetně učitelů.

Rozhlédla jsem se kolem. Byli tu všichni, kluci na sobě měli košile a my holky jsme na sobě měly to nej z našich šatníků. Paráda. Tenhle večer vypadá hodně zajímavě. V ten moment jsem na sobě ale pocítila něčí pohled. Otočila jsem se a spatřila můj "vytoužený" objekt. Byl to náš učitel. Ano, byl sice o dost starší, ale nějakým způsobem mi učaroval svou osobností již během školního roku. Usmála jsem se na něj a otočila se. Přeci jen se nebudu chovat jako nějaká poblázněná puberťačka. Ovšem mé předsevzetí vzalo již před půlnocí za své.

Na uvítanou a oficiální zahájení večírku se podávala sklenička šampaňského. Poté se pustila hudba, začalo se tančit a na úspěch u maturity jsme začali všichni připíjet. Takže již za hodinku se salonkem nesla uvolněná atmosféra. Ikdyž je můj styl hudby odlišný od toho, který se hrál. Šla jsem s ostatníma tančit. Akorát jsme dotančily, když mě kamarádka odtáhla, ať s ní jdu ven kouřit. Dobrá, sice už nekouřím, ale proč si nedat.

Venku už stála partička, která si šla protáhnout líce před námi. "Tak výměna stráží!" zařvali a odebrali se dovnitř. Na místě akorát zůstal náš učitel. "Hehe, neříkejte, že taky kouříte," hihňali jsme již trochu opilé. Nic neřekl, jen se trochu usmál. Kámošce asi něco secvaklo, protože po mně doslova hodila cigarety i se zapalovačem a odkráčela zpátky s tím, že si musí zavolat. Nervozně jsem si přisedla k učiteli na lavičku a asi na třetí pokus si zapálila.

"Vážně nechcete?" zeptala jsem se, aby řeč nestála, ale okamžitě jsem si chtěla jednu fláknout. Páni, konečně ho mám jen pro sebe a musím říct něco tak trapnýho. Nastalo zase ticho. Pomalu jsem vdechovala kouř, koukala na hvězdy na temném nebi a poočku sledovala jeho.

"Veroniko, není vám zima?" zeptal se zničeho nic. Zaskočilo mě to. Chtěla jsem říct něco normálního, ale nějak to nešlo.

"Mě hřeje asi láska," zasmála jsem se. No teda dneska vážně válím. Já už nepiju. Za chviličku se už ale přířítila kamarádka s tácem a třema vodkama.

"Udělejte mi místo nebo to vyleju!" křičela cestou. Trochu jsem se šoupla blíž. Kamarádka si sedla na uvolněné místo a začala se roztahovat. Neměla jsem jinou možnost, než se na něj nalepit blíž. A o to jí asi šlo. Vrazila nám všem do ruky panáka, vzala si cigaretu, zapálila si, jednou potáhla a zavelala: "Na ex!". Naznačili jsme přípitek a kopli to do sebe. Brr, trochu jsem se oklepala. Po těle se mi rozlilo teplo, ale žaludek malinko zaprotestoval. Tak jsem si zapálila, abych ten pocit zahnala.

"Můžu taky?" zeptal se mě učitel. Přikývla jsem a zapálila mu. Nikdy jsem ho neviděla kouřit, ale vypadalo to, že to už určitě někdy zkoušel. Nevěřícně jsem na něj koukala a slyšela kamarádku, jak rychle tahá. Když dokouřila, posbírala rychle skleničky a vrávoravým krokem šla zpět. My jsme zůstali sedět a smáli se jí. Najednou se na mě náš již ex-učitel otočil a usmál se. Nervózně jsem mu úsměv oplatila. Byl tak neuvěřitelně blízko.

"Jsi nádherná jako ty hvězdy nad náma," řekl a v jeho hlase jsem slyšela menší opojení alkoholem. Přesto jsem zčervenala jako pivoňka. A potom mě rukou pohladil po tváři, přitáhl blíž a políbil mě. Chvíli jsem nic nedělala, jako bych byla zmražená. Pak ale spadly všechny zábrany a polibek jsem mu opětovala. Bála jsem se, aby nás ale nikdo neviděl. Přeci jen by to nebyl nejvhodnější.

"Tohle bychom tady dělat neměli," pronesla jsem laškovně a hodila na něj očko. Přikývnul, ale řekl mi, ať sedím a nikam nechodím. Sám se ale zvednul a odešel dovnitř. Radostně jsem si zapálila další cigaretu a čekala, co bude. Za moment se objevil vedle mě s mojí taškou a sakem.

"Za chvíli stejně zavírají, nepudem se ještě projít?" zeptal se s určitou nadějí v hlase. Vyskočila jsem a nadšeně souhlasila. Pomohl mi s oblékáním, vzal mě za ruku a vedl k nedalekému parku. Opřela jsem se o něj a on mě obejmul. Museli jsme vypadat vážně komicky. Oba trošku přiopilí a potácející se po chodníku. Ale bylo mi to fuk. Kousek od nás jsme uviděli lavičku. Sedli jsme si na ní a přitulili se k sobě. Chvíli jsme si povídali, koukali na hvězdy, kouřili a líbali se. Jo, bylo to sice tak trochu trapné, ale svým způsobem i romantické. Čas ale rychle ubíhal, a když jsem se koukla na hodinky, uviděla jsem půl čtvrtý ráno.

"Už bychom asi měli jít," pronesli jsme oba zároveň. Nechtělo se mi, ale bude to tak nejlepší. Jako správný gentleman mě šel doprovodit domů, kde jsme se naposled políbili. Krásné a srdcervoucí. Takové to bylo. Ale neměnila bych.

Následující ráno jsem strávila objímáním záchodu. Přeci jen množství vypitého alkoholu a vykouřených cigaret nebylo nejmenší a žaludku se nelíbilo. Odpoledne mi volala kamarádka, že jí je taky zle a že chce vědět všechny detaily, až dostaneme vízo. Povzdechla jsem si. Vysvědčení dostaneme za dva dny a pak se budu muset se vším rozloučit…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám moje povídka?

Ano 58.8% (50)
Možná 20% (17)
Ne 21.2% (18)

Komentáře

1 Shizue Asahi Shizue Asahi | Web | 28. června 2012 v 10:08 | Reagovat

povedený ;)

2 ♥♥Beckie♥♥ ♥♥Beckie♥♥ | Web | 28. června 2012 v 14:23 | Reagovat

super časť! - ako každá iná :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama