Květen 2013

Kat

25. května 2013 v 12:09 z pera...
Den co den, noc co noc
pronásleduje jej stejný osud,
všude slyší "táhni odsud!".
"Ty nejsi z našich řad,
tys snížený stav, tys kat!"
Krev na jeho rukou,
vinná a přec i nevinná,
lidmi k prolití souzená.
On jest tváří ztrestaného hříchu
a není mu přitom do smíchu.
Od ostatních ho odděluje smrti háv,
přesto je po životě a veselí dráv.
Jakmile sní vznešení své sny,
vychází ze své katovny.
Prochází ospalým městem,
ruku v ruce se svým srdcem.
Kráčí přes starý most,
svého (ne)bytí má již dost.
V tu chvíli ale spatří ji.
Běží mu do náručí vstříc,
jeho citu, lásky chce mnohem víc.
Nezbaví se lásky pout,
musí jej obejmout.
"Co to pácháme za hřích?"
zpovídá své svědomí.
"Hřích? To láska nás zastihla v bílých polštářích"
srdce její odpoví.
"Nesmím tě milovat, ani mít rád,
já jsem přeci bohem prokletý kat,"
"A já jsem žena, bez tebe nešťastná,
s tebou ovšem přešťastná"
Blíží se již svítání,
jež ukončuje jejich čekání.
V tu chvíli byl slib lásky složen
a svět běžných lidí navždy zavržen...


Svět knihy 2013

20. května 2013 v 15:38 z cest
Všem milovníkům literatury, psaní a knih, a nejen jim, určitě nemohla ujít informace, že se od čtvrtku šestnáctého až do neděle devatenáctého května 2013 pořádá na Výstavišti Svět knihy. Jedná se o knižní veletrh, kde máte nejen možnost sehnat hromadu knih, ale také se seznámit s nemalým počtem nakladatelství a cizojazyčných děl.

Já osobně jsem se na veletrh dostala až v neděli, ale zato se mi krásně vyvedlo počasí, což se o předchozích dnech nedá příliš tvrdit. Hned na úvod musím pochválit spolupořadatele(?), že zakoupená vstupenka platí také jako kupon na dvě vstupenky za cenu jedné do Divadla v Dlouhé. Nejvíce jsem asi na celé akci ocenila prostřední sál, kde měl vybrané země svůj stánek a prezentovaly své autory. "Neočekávaně" jsem se ihned vyrhla ke skandinávskému domu, kde pro mě měli úžasnou novinu - konečně vyšel další překlad novely od Waltariho a nabízeli jej se slevou. V pravém křídle se nacházely přednáškové místnosti, kde jste měli možnost vyslechnout několik autorů a přednášek na různá témata. Ani na jednu jsem se ale nezašla podívat, nabídky knih a publikací kolem byly mnohem lákavější. Především se zde prezentovaly publikace jednotlivých univerzit, cestovatelských příruček, cestopisů a map. Pár stánků nabízejících čistě knihy se nacházelo po stranách vstupu, ovšem to pravé ořechové se nacházelo ve vyhořelé levé části.

Jen co jste přešli výklenek oddělující prostřední sál a levý, byli jste ihned vtaženi do té pravé knihmilující atmosféry. Již ode dveří měli rozestavěny stánky jednotlivá nakladatelství nabízející své knihy, často za velmi snížené ceny, takže přetahování se o posledních pár kusů nejlepších vydání mohlo začít a vaše peněženka se mohla pořádně provětrat. (Vím, o čem mluvím, neboť nemalou částku jsem tam také nechala). I když pro ty, kteří se prošli až nakonec, čekal pán nabízející jednu knihu od autora Evžena Vítkovského úplně zdarma. Kromě knih se zde dalo narazit i na obrazy či gramofonové desky a dokonce i na charitativní stánky či hračkářství.

A konečný výsledek? Přes dvě a půl hodiny obcházení stánků a hledání mi vyneslo šest knih, téměř prázdnou peněženku, trochu bolavé nohy a především blažený pocit, kolik knih jsem získala za tak skvělou cenu. Takže všem, kdo nebyli letos, odporučuji přijít příští rok, já už určitě neodolám :)


Alex Ayano Kowai

19. května 2013 v 8:55 spřátelené blogy
Další blog o anime s krásným dess, který závidím :D Alex Ayano Kowai

Arigato :)Naruto

19. května 2013 v 5:47 manga, komiks...
Kdo z Vás by neznal příběh o chlapci, jež se chce stát slavným nindžou, ale kdo z vás jej zná nejen jako animovaný, ale jako manga příběh? Čirou náhodou se mi poštěstilo v knihovně, že na mě schovaný za hromadou komiksů a jiných mang čekal první díl Naruto Uzumaki. Nedočkavě jsem jej začala číst již po cestě domů a mohu říct, že jsem docela šokovaná v dobrém slova smyslu. Zatím se mi nepodařilo najít mangu od níž by se velmi věrohodně odvíjelo anime. Takža velká poklona patří autoru - Masaši Kišimoto.

Určitě si mangu přečtěte, dobře se dá najít i na netu tady

Sportem do hrobu

15. května 2013 v 5:26 Já+mé proslovy
Jedno z mých letošních předsevzetí bylo začít pravidelně sportovat,
ač heslo "sportem do hrobu" mi bylo celkem vlastní. Tak jsem se již od ledna snažila aspoň třikrát týdně posilovat a cvičit aspoň doma. A vcelku se i dařilo, nebýt pondělní nehody při posilování břišních svalů, kdy jsem si jeden natáhla. Ani nechápu jak, když jsem byla rozcvičená. Takže mám před sebou týden omezeného se pohybování, zateplování se a umírání bolestí v posteli (xD), což mim jiné znamená, že na příští měsíc mám se cvičením vystaráno. Tudíž jsem se rozhodla, že na sport zanevírám, ovšem pohled na opuštěné cvičící náčiní mi jen tak nedá, takže čekám, co si udělám příště :D

Vaše "natažená" nik-chanDéšť

11. května 2013 v 15:01 z pera...
Jedna kapka padá za druhou
já natahuji ruce
ve snaze zachytit tu chladivou
vodní krásu krátce.

Za chvíli již smáčí mé tělo zkřehlé
jako vlna se přelévá
mé oči však již mdlé
a jejich zeleň - ztmavělá...