Červen 2013

Un-Go

20. června 2013 v 7:30 anime
Po dlouhé jsem se rozhoupala k tomu, abych se konečně podívala taky na nějaké detektivní anime, ovšem podmínkou bylo, že nesmí mít více jak dvacet dílů. Což se ukázalo jako oříšek. Nakonec jsem ale po namáhavějším pátrání narazila na Un-Go a mohu jen říct páni.
Celkem jedenáct dílů detektivního anime a příběhu o detektivovi Yuukim Shinjurou a jeho parťákovi jménem Inga. Toto duo řeší ty nejtěžší případy a vždy úspěšně, přeci jen, nikdo nemůže na jednu položenou otázku neodpovědět. Hlavním tahákem v tomto případě je postava Inga - pomocnice Shinjuroua, která okouzlí svým vzhledem a zároveň i skrývaným tajemstvím.
Pro mě to bylo velmi milé anime, ikdyž o openingu a endingu tolik přesvědčená nejsem. a i když občas uniká podstat, jak že se vlastně přišlo na pachatele (nebo možná jen můj problém?), určitě si jím nechte zpestřit nejedno odpoledne.
Středověké městečko Řepora

12. června 2013 v 14:56 z cest
Jelikož se přes víkend jakž takž umoudřilo počasí, rozhodla jsem se udělat si výlet do středověkého mětečka (hlavně jsem to brala jako odměnu za přežité příjmačky) Řepora.

Městečko se nachází v Praze mezi částmi Stodůlky a Řeporyje. Cesta k němu vede částí i přes políčko, takže si pocestě tam i zpět můžete užít přírodu. Vstup ke skanzenu vede přes dřevěnou boudu, kde si můžete prohlédnout znaky města.

Pohled na náměstíčko zpestřuje pohled na pranýř a studnu. Po pravé části můžete náhlednout do strážní věže, příbytku kováře, rybářským chatičkám, rychtářově stavení a hlavní strážní věže. Po levé straně pak najdete obydlí domkáře, krčmu, kostelík a místo pro vykonávání trestů. Projdete-li se kousíček za rybník a městečko, dojdete k šibeničnímu vrchu, malé tvrzi a pohanského místa pro uctívání bohů.

Osobně se mi nejvíce líbil domeček u rybníka, který byl sice prostý, ale hezky vybavený. A chcete-li se podívat, zde najdete pár fotek na ukázku ;)

Mystic

4. června 2013 v 13:25 obrázky