Srpen 2013

Čimelice 2013

26. srpna 2013 v 10:56 z cest
Každé dva roky se v Čimelicích , menší obec v jižních Čechách, koná výstava květin. A k mému štěstí se letos zadařilo a konečně jsem mohla na vlastní oči vidět tolik opěvované místní květinové umění.


Výstava květin je rozdělená svým způsobem na dva celky - dvanáct skleníků plných aranžovaných květin, keramických výtvorů a vypěstované zeleniny a druhá část, kterou tvoří stánky vyplňující prostor výstavy, kde si můžete zakoupit nejen okrasné květiny, ale i stromky či keře za příznivé ceny.

Další součástí výstavy je výstava zvířectva, kde jsou ke shlédnutí králíčci, ptáčci či drůbež jako kohouti, kachny a slepice, taktéž k zakoupení.

Třetí součást výstavy tvoří výstava fotografií v Čimelickém zámku.

Výstava stojí za to i přes, jako v mém případě, nepřízeň počasí. Jediné negativum na celé akci je to, že za každou výstavu platíte zvlášť vstupné, což při výsledné částce není úplné zanedbatelné. Ovšem estetický zážitek to vyváží. A po čase stráveném mezi květinami doporučuji oběd v nedaleké restauraci :)

Pro ty, co se chtějí podívat na letošní ročník, zde jsou ke shlédnutí mé fotografie.


Taška

15. srpna 2013 v 9:24 moje výtvory

Už dlouhou dobu jsem chtěla tašku na styl Nightmare before Christmas. A když jsem doma nalezla dvě už nepoužitelné tašky na nákup, bylo rozhodnuto. A po pár dlouhých chvílích stříhání, šití a místy i naříkání vzniklo toto dílo. A myslím, že i celkem úspěšně :)


Level 26

7. srpna 2013 v 11:42 Knížky
Pro rozdělení závažnosti zločinů a jejich stupně násilí používají agenti stupnici očíslovanou 1 - 25, kdy jednička znamená malý zločin a číslo dvacet pět představuje ten nejbrutálnější zločin. Ovšem nyní se vyskytlo zlo v nové podobě - na stupni 26. Přezdívá se mu Skřípal a své oběti týrá naprosto nepředstavitelným mučením. A nikdo ho nechytil, nezanechává za sebou žádné stopy, a ani nespatřil, až na jednoho člověka - Steva Darka, muže, který se po letech musí postavit levelu 26 a minulosti, o kterou byl připraven...


Kniha je do tvůrců kriminálek CSI a jako děsivý doplněk nabízí ke každé části příběhu odkaz na video, díky čemuž se do dění dostáváte mnohem blíže.

A upozornění: NIC PRO SLABÉ POVAHY!