Leden 2014

Zpětný pohled

27. ledna 2014 v 9:21 Já+mé proslovy
Takže konec měsíce se nám pomalu blíží, post-traumatický šok z Vánočního stresu je dávno za námi, novoroční kocovinku jsme již povětšinou setřásli, dostavilo se vystřízlivění a můžeme pohodlně a snad i v klidu vyjít vstříc novému roku. A když si tohle všechno uvědomím, napadá mě otázka, která se týká předsevzetí. Dodržujete je? Nebo jste si žádné nedali? Já osobně jsem si žádné striktní úkoly, které bych musela bezpodmínečně splnit nedávala. Proč také?

Nene. Žádné plány do budoucích dvanácti měsíců. Letos nebo spíše ještě loni jsem si řekla, že na to půjdu jinak. S úderem půlnoci a skoro nekončících barevných ohňostrojů jsem udělala něco jiného. Přála jsem si. V duchu jsem si přála několik věcí, za jejichž uskutečnění bych byla šťastná. Možná je ani nesvedu nijak ovlivnit a nakonec budu nucena ponechat na osudu, jak to zařídí, ale už jen ten pocit, že si něco přeji od srdce a žádná nutně plnitelná předsevzetí, mi vlil klid do duše. Tak až za těch několik dlouhých měsíců budete opět sedět či stát se sklenkou v ruce a přemýšlet, co že bych to měl splnit, řekněte si, že nic. Jen si přejte...

A teď k přítomnosti. Momentálně (a nejen to) se zahanbeně musím přiznat, že neuvěřitelně flákám svou psací tvorbu, na druhou stranu jsem aspoň dala dohromady dvě již dříve publikované básně. Zkouškové období je vážně hnus :( Ale abych zde blog nějak kulturně povznesla, během příštího měsíce, kdy budu mít jen tak mimochodem svátek, napíšu něco o pro mě nově objeveném básníku. A také čekejte citový výlev ohledně školy.

A jen takový menší dotaz, máte rádi sníh? Já ho teda nemusím azimu už vůbec, takže při pohledu z okna mě přepadá špatná nálada...

Láska

22. ledna 2014 v 19:17 Téma týdne
Láska - jak zajímavé, zvláštní a možná i trochu předčasné (přeci jen, valentýna slavíme až příští měsíc) téma. Ale akorát mi přichází vhod, neboť poslední dobou o ní často přemýšlím.

Láska, jaká vlastně je?
Vítězství či prohra bez boje?
Tmavá jako temná noc,
hřejivá slunce moc?
Chladná jak luny svit,
jak kniha, co nejde číst?
Hebká jako dotek tvé kůže,
nádherná jako květ růže?

Bodavá jako trny,
nestálá, jako pohled plaché srny.
Mučivá a drásavá,
zotročující slovy laskavá.
Děsivá jako temnota,
lidská duše prázdnota.

Možná krutá i zlá,
v srdci dělá díry,
ale díky ní srdce plápolá,
nadějí naší víry,

že jednou Ty a já cestou její se vydáme,
a ruku v ruce přes překážky dojdeme
až k cíli, kde věčný oheň plápolá,
k ohni, jež se láskou nazývá...



Noc

19. ledna 2014 v 20:57 z pera...
Noc

Ty tmavá noci,
jak chtěl bych být v tvé moci.
Pocítit na sobě tvůj černý dotek,
být zahalen sametovým pláštěm,
schovat se ve svitu měsíčních kapek.

Nastavit hvězdám svou tvář,
cítit jejich zlatou zář.
Jít ruku v ruce se svou milenkou,
věčnou, nesmrtelnou vzpomínkou...

Berserk

16. ledna 2014 v 9:58 anime
Anime vzniklé na základě mangy Kentaro Miury roku 1990 a do dnešního dene mimo jiné existují i tři filmy, které doporučuji každému, kdo má rád středověkou dobu a správné masakr souboje.
Příběh je vlastně vystavěn na dvou hlavních postavách - Gutse a Griffitha - vůdce žoldnéřů. A tak sledujeme, jak se Guts, nechtěně přidává poražením k žoldnéřům a jeho vztah k smotnému Griffithovi, který má také svůj vlastní sen. Sen, ke kterému potřebuje své věrné. Ovšem zdaleka ne tak, jak bychom si představovali.
Touha po moci, nenávist, násilí, dosáhnutí svého snu a cíle s*x, krev a nelidská stvoření - tím vším by se dal tento příběh pojemnovat...