Březen 2014

Lapáme si své sny?

19. března 2014 v 9:24 Téma týdne
Lapač snů - pro někoho známá věc pro druhého naprosto abstraktní pojem. Kde se vlastně ale vzal? Jeho původ se uvádí u starých Indiánů, kteří jej zavěšovali nad hlavu spícího člověka, aby zachytával zlé sny a ty dobré propouštěl. Pohádka? Možná ano a možná je to pravda.

A jak vlastně "pracuje"? V kruhu protknutém sítí a ze zdola ověšeném pírky se nachází kamínek či korálek - pavouk, který chytá zlé sny - negativní energii, jež by mělo denní světlo zničit a hezké sny - dobrou energii by měl skrz peříčka navrátit člověku.

Já osobně mám lapče snů dva - jeden zavěšený na posteli a druhý, který visí nade dveřmi do mého pokoje. Oba dva mám z různých zdrojů - červený jsem si jednou přivezla z Řecka, aniž bych tušila, k čemu je. Tak jsem si ho pověsila nad stolní lampičku, kde na něj jednu dobu pouze usedal prach. Za pár let mě ale začaly trápit noční můry, tak jsem vzala lapač, oprášila ho a hledala informace. Nakonec skončil nad mou postelí a i přes mé začáteční pochyby docela pomohl, zlé sny občas mívám i teď, ale už se nedají srovnat s těmi předchozími. A druhý - fialový se ke mně dostal náhodou jako příloha v časopise a vystřídal místo u postele. A ten řecký se přestěhoval jako ochranný amulet nad dveře.

Nejsou ty naušnice krásné? :)

A tady odkaz na vytvoření vlastního lapače a hezký e-shop

Upíří polibky 4 - Hřbitovní hry

4. března 2014 v 12:56 manga, komiks...
Takže manga komiks Upíří polibky pokračuje. Opět se setkáváme s gothičkou Raven a jejím krásným upířím princem Alexandrem. A nejen s nimi. Claude a jeho parta se nenechají odstrčit a rozhodně se nemíní jen tak vrátit do Rumunska...


Osobně jsem měla trochu problém s grafikou Xian, příběh byl pořád stejně dobrý a každé pokračování téměř hltám, ale postava Alexandra mě zarazila již na prvních stránkách. Panebože, co to je? Říkala jsem si v duchu a porovnávala ho s předchozími díly. Ano, je jiný. Chvíli mě jeho ztvárnění provokoval, ale tak po 30 stránkách jsem si vcelku zvykla. Ale ten prvotní šok se nezapře a zůstává velkým zklamáním...Jako velké plus ale hodnotím Raveniny návrhy kostýmů, ty se vydařily.