Listopad 2014

Ghostgirl

29. listopadu 2014 v 16:14 Knížky
Tuto prozatím trilogii jsem již maličko nakousla v předchozím článku o zajímavých knihách a teď bych se jí ráda podívala na zoubek zblízka.

Celá série začíná momentem, kdy se 17 letá Charlotte Usherová dostává opět první den na střední školu. A jako vždy sama bez přátel a velmi toužící po obdivu a hlavně po obdivu toho nejlepšího kluka z celé školy Damena. Jenže jsou to je její bláhové sny. Minimálně do chvíle, kdy ji její idol požádá o pomoc a doučování. Ano, konečně se její sen stává skutečností. Konečně s ním bude mluvit a podaří se třeba i něco víc. Celá nadšená se po první hodině balí a když se ceá třída vylidní a Charlotte zůstává jako poslední, sáhne do kapsy a dá si o´gumového medvídka, který se jí stává osudným. Zasekne se jí rozhodně v krku a odmítá jít dál. Z posledních sil se snaží přimět někoho k pomoci, ale marně.

A tak se dostává na Onen svět a do třídy posmrtné výuky, kdy musí pochopit a vstřebat, co se vlastně stalo a zapadnout mezi nové spolužáky. Shodou okolností se ale seznámí a spřátelí se setrou nejpopulárnější dívky na škole a jejím klukem - Damenem. Charlotte se musí postavit před volbu, její nesplněný životní sen nebo přátelství? A jak tím vším neohrozit poslání celé třídy? Ne, nebude to lehké...

A to ani v následujícíh dvou dílech, kdy musí čelit nepříznivému osudu a najít sebe samu. Přeci jen, dokud se sám neznám, nemohu pomáhat ostatním žijícím dospívajícím. Být v pubertě není nic moc. Být mrtvý a v pubertě ještě horší. Být v pubertě, mrtvý a ještě pomáhat ostatním teenagerům, to už chce pořádnou dávku odvahy a porozumění.

Jenže když už se zdá, že našla sebe samu, smířila se s tím, že už neobživne a svět živých patří lidem, přichází ještě jedna neočekávatelná věc. Láska. Cit, který se rozvíjí i na Onom světě nedá Charlotte klid a jak se zdá, trable s ní má i její živá kamarádka a tak nezbývá, než se opět vydat tam, kde to vše začalo nebo spíše skončilo a najít tak klid pro sebe a své nejbližší.

Ghostgirl není jen pro teenagery. Ať je Vám náct či cet, určitě pobaví svým způsobem každou generaci dívek a žen, Ze začátku se možná naskytne pocit, že se špatně čte, ten ale mizí po první kapitole a vy si tak můžete v klidu vychutnat "duchařinu". Jediná věc, která mě opravdu dovedla nadzvednout ze židle, byl již xkrát zmiňovaný podmiňovací způsob. Žádné bysme, ale BYCHOM!!! Fjůůů. Takže hezké počteníčko.

5 zajímavých

20. listopadu 2014 v 20:15 Já+mé proslovy
Ráda bych se podělila s Vámi o pět nejzajímavějších knižních titulů, které mě nejvíce oslovily za poslední tři měsíce. Sice poslední dobou moc času nezbývá, což velmi dobře znáte, pokud studujete a do toho ještě pracujete, ale i tak stojí rozhodně tyto za to, abyste si na ně udělali čas a pořádne si je vychutnali :)

1) John Connoly - Milenci

Jeden z mých nej autorů, takže je téměř 100 % jasné, že se tu musí objevit. Jaké to je mít milence a nemoc se skrz čas a prostor k němu jen tak dostat? Jaké to je, když Vaše milenka je zároveň děsivým přízrakem? A jaké to je, když tento pár ovlivnil významným způsobem život Charlieho Parkera?


2) Terry Pratchett - Lehké Fantastično

Kdo by neznal úchvatně zajímavou Zeměplochu a ledově klidného Smrtě? A toho nejroztržitější neabsolventa Neviditelné univerzity? Ano, další poutavý příběh nejen o těchto dvou, ale i návštěvníkovi či spíše turisotvi a jejich dobrodružství po přepadnutí přes okraj.


3) Žemlička - Vlčice a staré plemeno 1 + 2

Milovníci české fantastiky jistě budou znát autora a jeho proslulou Kroanu. Není to první a ani ne poslední počin ze života vlčice Kroany, narušený armádou krvelačných démonů. Jak jinak, než pořádná řežba.
P.S. vydává časopis Pevnost+


4) Tonya Hurleyová - Ghost girl (trilogie)

Charlotte nemá úplně nejlepší život dospívající a popularitu, jež by si přála. Její vysněný princ chodí s tou nejznámější dívkou na škole, přátele nemá a mo štěstí také ne. Jednoho dne se jí ale naskytne příležitost vše změnit, což zní dobře do doby, než se udusí gumovým medvídkem a octne se na druhé straně - ve škole.


5) Evžen Vítkovský - Sámova říše žen

Sámo - bohatý kupec kdysi sjednotil několik kmenů do jedné říše. Svým nejen válečným uměním nebo to bylo jinak a jak se říká, za vším hledej ženu? Poměrně humorná kniha, jak i historické události mohly být úplně jinak.


První krůčky

10. listopadu 2014 v 19:04 Téma týdne
Moje první bloger krůčky. Kdy přesně začaly? Myslím, že to nebylo ani s prvním blogem ani s sblogem. Ne. Myslím, že první cupitání začalo již v době, kdy jsem jako malá snila o svém vlastním časopisu nebo novinách. A vše potom postupovalo, když jsem se dostala k první napsané eseji, pár stránkové povídce a nakonec i k povídce o několika kapitolách.

Velkým krokem a zároveň úspěchem bylo zveřejnění škrábanců na webových stránkách. A tehdy vznikl ten nápad. Internet. Mít svůj vlastní blog, kde by se dala zveřejňovat nejen má psaná díla, ale i jiné výtvory. A tak jsem udělala ten první krůček, ze kterého vznikl můj nynější blog.

Tak to byl popis toho, jak jsem se učila a stále se ještě učím chodit v tom blogovém světě :)