Prosinec 2015

Mýty - legendy v exilu

28. prosince 2015 v 14:43 manga, komiks...
Kdysi dávno žila byla různá kouzelná království a země, kde v klidu a míru žily pohádkové bytosti. Ať už to byla tři malá prasátka, Sněhurka, Karkulka, Kráska a Zvíře či Modrovous. Jenže jednoho dne se objevilo zapomenuté zlo, ohavná bytost, která pomalu ale jistě ničila kouzelné světy jeden za druhým. Mýtické postavy se však nespojily, ale staraly se o svůj domov. Cizí problémy je nezajímaly. Nebyl to jejich svět, který padl za oběť a upřímně, ty ostatní neměli příliš v lásce. Postupně ale každý svět padl a na spojení sil bylo pozdě. A i přes zotročování a zabíjení se některým podařilo utéct. Do nového světa jménem New York. Utajeni před obyčejnými lidmi se zde schovávají a přežívají celkem poklidně. Až do dne, kdy zmizí Růženka a je velké podezření, že byla někým z komunity zavřažděna. Kdo ale mohl spáchat tak hrozný zločin?


Mog - Kočičí vánoční kalamita

21. prosince 2015 v 10:28 různé věci
No není ta kočka prostě k sežrání? :D


Purpurový vrch

18. prosince 2015 v 18:22 filmy
Úchvatná hororová romance. Tak by se dalo toto dílo popsat. A stejně by možná i to bylo málo.

Edit vyrůstá od deseti let bez mámy, která jí v dětství umřela. I když ne tak docela opustila. Zjevuje se jako duch s varováním: "Vyvaruj se Purpurovému vrchu!". Bohužel pro ni, varování pochopí pozdě. Mnohem později, až když se po tragické smrti svého otce stěhuje s novým manželem do Anglie.
První pohled na rozlehlé sídlo není nijak závratný. Do vstupní haly sněží, ponurá atmosféra se plíží chodbami a korunu všemu nasazuje majetnicka sestra manžela. Láska ale vše přemůže . Nebo ne?
Mrtvá máma sice už nestraší, zato Edit pronásledují jiní duchové žen a začíná se rokrývat temné tajemství...


Výměna

13. prosince 2015 v 15:38 filmy
Film s Angelinou Jolie v hlavní roli. Strhující příběh o ženě, která se nevzdala a bojovala za skutečnost. V době, kdy něco takového nebylo akceptovatelné. Ale popořadě.

Chritine Collins sama vychovává syna Waltera v útulné čtvrti v Los Angeles. Jednoho sobotního rána musí do práce, připraví synovi jídlo, rozloučí se s ním a odchází. Netuší ale, že při svém návratu zažije nejhorší noční můru - její syn zmizel. Po 24hodinovém pohřešování se jí dostává pomoci od policie (která nemá zrovna nejlepší vizitku) a doufá, že Waltera najdou. Jenže plyne čas a stále se nic neděje. Na oddělení pohřeovaných nic neví a nikdo se jinak nevyjadřuje.

Po pěti měsících útrpného čekání se ale stane zázrak - policisté jejího syna našli. V doprovodu náčelníka policie a nemenšího novinářů se Christine vydává na nádraží. Jenže ouha. Její syn, tedy ten, který je údajně její, není její. Ani po nátlaku místní policie a doktorů nechce připustit, že by tohle mělo být její dítě. Prostě ne. Stala se chyba, kterou si nechtějí připustit a pro ty, co dělají potíže nemají velké pochopení. Christine tak čelí velké přesile a boji za svého syna. Kdo však zvítězí? Zkorumpovaná policie nebo mateřský instinkt? Podle skutečné události...


Útok Titánů

7. prosince 2015 v 18:04 manga, komiks...
Autor Hadžime Isajama přichází s novou vizí post-apo světa, kde Vás od sežrání obrovskými příšerami (Titány) chrání pouze tři zdi vysoké 50 metrů a několik příslušníků obrany.

Jak dlouho, to ale může fungovat? Celkem dlouho. Dokud se jednoho dne neobjevil On. Titán vyšší než zeď Maria a to může skončit jedině jejím pádem a následným vniknutím titánů do města. Eren, Mikasa i Armin jsou tohoto svědky jako malé děti. A ten den se rozhodnou, že se přidají k armádě a budou bránit zbytek jejich světa. A také se vynasnaží všechny Titány zničit.

Kresba je dosti drsná a příběh velmi svižný. Kromě dějové linky se dozvíte něco i o Titánech samotných (to málo, co lo nich lidé vědí) a informace a hierarchii města. Tak si ji rozhodně nenechte ujít ;)