Leden 2016

Doktor Jekyll a pan Hyde

26. ledna 2016 v 20:09 manga, komiks...
Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda - název hororového/dobrodružného atd. dílka pana Stevensona v moderním komiksovém pojetí. Za "zkresleným" životem tohoto příběhu stojí pan Stevenson Robert Louis. Příběh o vědci, který se snažil oddělit zlou a dobrou podstatu člověka od sebe, je nehynoucí klasikou. Stejně tak jako téma, kdy se experiment vymkne z rukou a začne si žít vlastním životem. A tentokrát nejen literárním.

Proti kresbě nemám ani nic, snad jen občasnou nepřehlednost na sebe navazujících oddílků, ale jinak jsem byla grafickým provedením překvapena. Co mě ale opravdu rmoutí je fakt, že komiks sám o sobě má pouze necelých 70 stran. Což je u takového příběhu v porovnání s knižní exitencí dost málo. Na druhou stranu je potěšující mini bonus ve formě dvoustrany věnované dalším šíleným vědcům. A kromě tohoto příběhu nabízí nakladatelství Grada i jiné zážitkové, například Ostrov pokladů.Předsevzetí a jiné vize budoucí

3. ledna 2016 v 18:29 Téma týdne
Každý to určitě zná. Ten pocit, že s novým rokem přijdou jiné, lepší věci a nové zážitky, a tak je třeba udělat i nějakou změnu v osobním životě, jít za něčím úplně novým. Ale abychom se toho drželi, máme novoroční předsevzetí. Náš konkrétní cíl a nemalou motivaci za ním jít. Přeci jen časově je to tak krásné - celých 12 měsíců, 365 dní. Dlouhá doba jej plnit. A když už se má něco stát, tak se na to jde pěkně zkraje.

Typickou ideí do budoucna je více sportovat a žít zdravě, což se bez cvičení neobejde. Takže jen co opadne novoroční kocovina a předsevzetí začíná ťukat na hlavu, je čas vyrazit do posilovny. Možná i s nemalým zděšením, že je všude narváno a onen nápad nebyl až tak originální a neočekávatelný. Ale je teprve leden. Několik návštěv fitka, které se postupně vyprazdňuje, přijde jaro, čas procházek, kdy je načase si vychutnat po dlouhé době sluneční paprsky a nebýt zavřený. Se stoupajícími teplotami venkovní svět láká víc a víc, stejně tak různé pochutiny u stánků. Poté přijdou určitě něčí narozeniny, důležité oslavy a jiná setkání, kterým se nedá říct ne. V létě je teplo, až příliš na nějaké namáhavé cviky a pojídat studenou zmrzlinu je tak osvěžující a za večerů různé party se spoustou možností, jak dodržovat pitný režim.

Vedra se pomalu přehupují do stále chladnějších rán, denního světla ubývá a v dešti se přeci nikam člověk nepotáhne. Zvlášť, když vracet se za tmy není bezpečné. Volné dny navíc svádí k lenošení v posteli s něčím dobrým k zakousnutí. A ejhle, blíží se opět Vánoce, svátky klidu a míru a trávení volného času s rodinou, to je přeci jasné. A po nich? Je tu přeci další nový rok a dalších 12 měsíců na to, aby se začalo cvičit. Takže času máme ažaž ;)