Březen 2016

10 minut sem 10 minut tam

29. března 2016 v 20:48 Já+mé proslovy
"Na to Vám stačí pouhých deset minut denně. Věnujte deset minut sami sobě. Jen 600 sekund - to nic není!" Takovéhle proslovy mě (a nejen mě) bombardují již od rána, kdy zapnu televizi nebo rádio, popřípadě otevřu internet. Asi to je také důvod, proč to silně omezuji. Každý z těch sloganů říká, že stačí jen deset minut, například ráno. To zní přeci fajn. Deset minut ráno či denně má každý. Každý si svede vynahradit čas. Jenže, deset minut krát kolik?

Začněme třeba tím ránem. Vstanete a máte deset minut cvičit, protahovat se. Potom je tu x kouzelných tipů, jak zvládnout ranní líčení a hygienu za deset minut. Snídat je zdravé a základ dne. Extra chutná snídaně za deset minut. A nesmíme zapomenout na snadné pár minutové účesy, než se vyrazí směr práce/škola. To abychom vstávali skoro o hodinu dřív...

Během dne se máme protáhnout aspoň za dvě (ideálně jednou v 60 minutách) hodiny na 600 sekund. Ještě, že tu máme návod na protažení se. Potom by měla každou hodinu následovat 10minutová pauza strávená koukáním z okna do zeleně, pracujeme-li s počítačem. A nesmíme zapomenout, dámy, na občasné upravení make-upu.

Huráá. Jsme doma. Den v krabici přetrpěn, volno, čas na odpočinek, regeneraci sil a třeba přípravu večeře. Naštěstí, je tu spousta rychlých receptů, v horším případě instantní desetiminutovky. Ale žádné flákání bez deseti minutkového cvičeníčka. Časový iterval na hygienu je nacvičen již z rána, takže žádný problém. Spát už? Nene. Hezky 10 minut relaxovat. Po relaxování se lépe spí. Jenže, ještě jednou je tu 10 minut, které si vyžadují cvičení. Ach jo.

Čtenářská výzva 2016

23. března 2016 v 9:11 Já+mé proslovy
Tenhle rok jsem se rozhodla, že do toho půjdu taky. Mám 12 měsíců (v mém případě 9) a 20 knih k přečtení dle seznamu - to je čtenářská výzva. Pro mě úplně poprvé a musím říct, že ne úplně lehké. Ale je to dobrá výzva ke čtení knih. Tak proč to nezkusit?


Zadání:

Kniha začínající stejným písmenem jako tvé křestní jméno
Kniha poprvé vydaná v roce 2016
Kniha z žebříčku 100 nejlépe hodnocených knih na DK
Kniha napsaná nebo inspirovaná skutečností
Kniha, která byla přeložena do angličtiny
Kniha, která má méně než 200 stran
Kniha, která byla zfilmovaná
Kniha, která má více než 400 stran
Kniha od veřejně známé osobnosti (ne spisovatele)
Kniha povídek
Kniha od českého autora
Kniha od autora píšícího pod pseudonymem
Kniha autora oceněného Nobelovou cenou
Kniha přečtená za jediný den
Kniha s číslem v názvu
Oblíbená kniha tvého dětství
Kniha doporučená kamarádem
Kniha o přátelství
Populárně naučná kniha
Kniha od autora mladšího 30 let

P.S. v případě ne/úspěchu odhalím koncem roku, do čeho jsem se pustila ;)

Merci

20. března 2016 v 16:04 Já+mé proslovy
Tentokrát bych ráda všem návštěvám poděkovala, tenhle týden mi návštěvnost udělala neuvěřitelnou radost. Za tento týden se už blíží krásné kulaté 100.

A mimo to bych Vám také chtěla popřát krásný první jarní den, i když počasí na to moc nevypadá :)

Sobota
52
Pátek
2
Čtvrtek
5
Středa
3
Úterý
5
Pondělí
15
----------------------
Celkem: 82

pictigar.com

Zas a znovu

14. března 2016 v 17:10 Téma týdne
"Tak to zkus znovu" jak já opravdu nemám ráda tuhle větu. A věřím, že nejsem sama. Sice vyznívá celkem normálně, pokud ji slyšíte podruhé, dejme tomu ještě potřetí. Ale když už to jeden slyší aspoň po padesáté, nejraději by vraždil.

Ano, sice se říká, nesmíš to vzdát, ale když to sám vím a snažím se a stejně to pořád nějak nejde? Má vůbec smysl dělat určitou věc třeba třicetkrát? Hmm, asi ne. Když se něco musí tolikrát opakovat, předělávat a tak dále, je jasné, že to prostě asi nepůjde. A možná není chyba v dané věci, jen v dotyčném, který ji má na starosti. Ne každý všechno umí a všemu rozumí. Koneckonců, kde bychom byli, kdyby všichni všemu rozuměli a vše zvládali na jedničku? Byli bychom stejnorodí. Není třeba extrémní diferenciace, ale stejnost je také jaksi nežádoucí.

Nevzdávat se? - ano, záleží-li na tom život. V takovém případě je nutné zkoušet to znovu a znovu, ale když je jde o prkotiny týkající se nař. školy? Má cenu dělat stokrát jednu a tu samou věc, která nejde udělat? Které člověk nerozumí i přes to, že se snaží? Ne, to je náznak, že daná věc a zaúkolovaný nemůžou jít spolu ruku v ruce. Zkoušet něco vícekrát, pokoušet se udělat zas a znovu ano, ale je třeba znát hranice a nejen své...