Čimelice 2017

29. srpna 2017 v 13:49 |  z cest
Tak dva roky uběhly jako voda a je to tu opět. Výstava květin v Čimelicích. Už od ledna jsem se nemohla dočkat, je lichý rok, což znamená květiny jsou tu. A opravdu celé dva roky se těším na to, až se zase pojedu na výstavu podívat. Nepřeháním, dva roky je moc dlouhá doba a také asi jediné veliké minus této výstavy. To čekání je útrapné. Ale dost už nářků, pojďme se podívat, co nám ta letošní květinová nadílka přinesla:

Kromě stálic jakými jsou masožravky, obrovské vázané kytice, lilie, rajčatové a paprikové novinky a speciály, se letos ve skleníku předvedly i tzv. kokedamy (kokedama v doslovném překladu mechová koule, je speciální způsob pěstování rostlin, pocházející z Japonska - wikipedie). Zatím jsem měla možnost je vidět pouze v televizi, ale konečně jsem je viděla naživo. A opravdu, tyto květiny jsou tak zvláštní a působivé svým tvarem...prostě krása.


kokedamy


Velkým počtem letos byly zastoupeny i jehličnany a stromky, které tvořily nádherné zákoutí. V jednom takovém se usídlili i dva malí skřítci v bílých čepičkách. Lesní prostředí navozoval i mech rozprostírající se kolem nich.

jehličí


A nedílnou součást celé výstavy tvoří i výstava drobného zvířectva. Kromě krásných (a občas i velmi naštvaných) výstavních králíků a králíčků k prodeji, jste se mohli pokochat i výstavními holuby, slepicemi, kohouty. Vnitřní část pak obývali okrasní papoušci, milovníci andulek si také přišli na své. Ale to nej letošní výstavy zvířat byl polostánek s oblovkami (Oblovka obrovská, je suchozemský plž dorůstající velikosti 15-30 cm -wikipedie). No ze začátku jsem se nemohla ubránit předsudkům, jak hnusné a slizké stvoření to je. Ale když jsem viděla, jak veliká může být ve 3 letech a vzala jsem si ji do ruky...nemohla jsem odolat a kromě kaktusů a masožravky se mnou domů cestoval i šnek (oblovka). A to je on:

můj Herbert

A kdyby měl někdo zájem tady je celé foto :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte zájem?

Ano 59.1% (13)
Ne 40.9% (9)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama