Kdybych tak mohla změnit svůj život

1. srpna 2017 v 14:16 |  Téma týdne
Kdybych tak mohla změnit svůj život. Na toto téma mě napadá jedno krásné úsloví: "Kdyby nebylo kdyby, nebyly by chyby." Tak něco na tom je. Kdyby šlo se vyvarovat všech situací, jednání a rozhodnutí, která označujeme s odstupem času za chyby, život by byl zkrátka fajn. A kdyby šel život jen tak, lusknutím prstu změnit, jak se nám zachce a zlíbí, byl by opravdu perfektní. Jenže to nejde. Ale proč?

Na jednu stranu je třeba se zamyslet nad tím, jestli bych byla opravdu šťastná, kdybych bez jakéhokoliv přičinění a snahy dostala vše, na co si jen pomyslím. Hmm, chci teď hned žít ve velkém domě. Puff. Mám ho, sedím v krásném křesle, u dřevěného sekretáře z 19. století a na něm nejlepší notebook. Fajn, baví mě to, ale jak dlouho? Za pár let chci být v malém domečku někde u moře, ideálně na ostrově. Puff. Vychutnávám si pohled na vlny. A pak chci být třeba v Americe, na Sahaře, v džungli atd. atd. Ale co z toho mám? O ničem bych nemohla říct, že jsem se přičinila, nemůžu být pyšná na to, že jsem toho dosáhla vlastní prací. A navíc ta věčná nestálost, neochota sžít se v jednom prostředí (kdykoliv můžu napovel změnit) by mi asi celkem rychle začala lézt na nervy (nebo i na mozek).

Kdybych mohla změnit určitá rozhodnutí a neudělat žádnou chybu, byla bych pořád v klidu. Život by možná byl až tak strašně perfektní. Děs. Kdybychom nedělali chyby, třeba bychom se nikdy nedostali v životě tam, kde jsme. Třeba by se nám nenaskytla možnost dobré práce, poznání toho, co nás doopravdy baví, nepoznali bychom další fajn lidi, budoucí partnery.

Jsou chvíle, kdy skutečně toužím změnit svůj život, ale ta změna stejně musí vyjít ode mě, ne odněkud shůry. Takže věřím, že i přes určité chyby v "Metrixu" a nesplněné představy, jsem na dobré cestě ;)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Irda Irda | Web | 1. srpna 2017 v 14:22 | Reagovat

Pravda a navíc chybama se člověk učí,kdyby bylo všecko dokonalé tak by člověk nedostal ani žádné ponaučení a nějak by se mu podle mě ani nevyvíjela osobnost,jelikož mi neměl žádné zkušenosti a nemohl by měnit své názory a tak dále.Parádní článek :)

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 1. srpna 2017 v 19:40 | Reagovat

Myslím si, že pokud člověk cítí, že by svůj život měl změnit, změní ho...na rozdíl od bezdůvodného zoufání si, že támhleten nebo támhleta má tohle a tohle a já nejsem tolik bohatý jako tamti...každý by měl být alespoň trochu vděčný za to, co vůbec má, i kdyby toho nebylo moc. :)

3 Eliss Eliss | Web | 1. srpna 2017 v 21:26 | Reagovat

Dokonalý život by až moc nudil :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama