Z pohledu malého človíčka

7. srpna 2017 v 18:45 |  Téma týdne
Jaký pohled na dění kolem sebe, život má malý človíček? Kdo to vlastně je, ten malý človíček? Malý človíček nemusí být nutně jen někdo, kdo je v méně výhodné situaci a nesmí ani štěknout (např. šéfxzaměstnanec; učitelxžák). Pro mě je to hlavně ta malá bytůstka, osobnost, která se vyvíjí a vstřebává vše jako houba vodu. Ano, jsou to ti nejmenší, děti.

A co je tedy pro svět malého človíčka a to podstatné v něm? Určitě láska a harmonie. Přeci jen, harmonická rodina, která svede dávat lásku a pocit bezpečí je něco skvělého, a nejen pro maličké. Určitě objevování světa a poznávání všeho nového, získávání zkušeností, nadšení pro vše nové. Kamarádi - mít je a trávit s nimi čas, hrát si, vytvářet první mimorodinné vztahy. A co je důležité, je fantazie, tolik snů a víra, že se splní. Není to obdivuhodné, tak bezmezně věřit i věcem nereálným?

Ale teď se koukněme na ten svět z pohledu velkého. Co je pro nás důležité? Peníze, vztahy (mnohdy komplikované), honění se za cíli. Máme vůbec čas snít a přemýšlet o tom, co je pro nás opravdu důležité? Ani moc ne, že? Nebylo by na škodu vzít si ze světa malého človíčka trochu inspirace. Život není jen růžový a existují v něm těžké chvíle, ale měli bychom vyčlenit i my dospělí v něm trochu místa pro pohled našeho vnitřního malého človíčka.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Já | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 21:54 | Reagovat

Máš pravdu. Pěkně napsané. :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama