A proč vlastně ne?

12. září 2017 v 15:44 |  Téma týdne
A proč vlastně nezkusit něco nového?

A proč vlastně ano? Je to náročné, třaba to nepůjde, nebude mě to bavit atd. atd. Je to namáhavé a začínat s něčím novým, když nevím, co všechno ta nová věc bude obnášet? Hmm, radši ne. Tak tohle je obvykle přístup (a přiznám se, že někdy i můj), když je před námi něco zcela nového, co se dá, popřípadě musí, vyzkoušet. A z čeho ale takový negativní postoj vyplývá? Především ze strachu. Ze strachu, že to nepůjde, nezvládneme. Ale přeci není hlavní něco muset dělat hned na 100 %. Hlavně by mělo jít o to říct si, zkusil jsem něco nového, byla to sranda, i když mi to nešlo.

A proč vlastně ne? Takhle bych chtěla přistoupit ke všemu, co je nové, zkusit věci, aniž bych si v duchu neříkala předcházející mantru, proč vlastně jo? Jít zkusit dělat nové věci, objevit něco nového je vlastně fajn. Můžeme se přitom něco naučit, poznat někoho nového, získat spoustu zážitků a legračních příhod. Takovýto přístup by měl být (mou/naší) novou mantrou.

Ale proč to vlastně píšu. Jako malá jsem vždycky chtěla hrát na klavír a učit se francouzsky. No ani jedno v té době nešlo. Střih o několik let. Za cestou k diplomu se objevila překážka jménem francouzština. Opravdu nic lehkého, zvláště pod taktovkou nervózy obecné. Ale řekla jsem si, proč se ji vlastně nenaučit kvůli sobě? A hned to šlo lépe. Jednoho zimního večera se u mě zjevily klávesy. No řekla bych, že oplývám spíše hudebním hluchem než sluchem, ale proč vlastně to hraní nezkusit? Proč se nezkusit něco naučit? Ne že by ze mě kdy byl mistr s velkým M či hudebník s velkým H, ale za tu srandu to stojí. A tak si říkám i dál, proč vlastně ne něčemu novému? Buď něco získám a když se mi to nebude líbit, budu pořád o zkušenost bohatší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Reina Sun Reina Sun | Web | 12. září 2017 v 15:58 | Reagovat

Život je o zkoušení nových věcí, o vystoupení z comfortní zóny vlastní lenosti a o obohacení svého duševního života, o poznání sebe sama. Navíc se člověk seznámí se spoustou zajímavých lidí :)

2 Eliss Eliss | Web | 12. září 2017 v 19:01 | Reagovat

Je pěkné že ses nebála nových výzev! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama