Letní shakespearovské slavnosti 2017

8. září 2017 v 13:54 |  z cest
Letos jsem měla možnost navštívit letní shakespearovské slavnosti. Vlastně lístky se ke mně dostaly úplnou náhodou, známá nemohla jít. A proč bych nešla, výlet do večerní Prahy nemusí být špatný, navíc se hraje Hamlet. Tak jsem celá natěšená pozorovala krásnou scenérii města v blížícím se večeru a těšila se na představení.

Při vstupu mě uvítal velmi milý uvaděč a ještě milejší slečna rozdávala pláštěnky. Velmi praktické, zvláště při nynějším počasí. Poté následovalo nasměrování k občerstvení. Musím říct, že co se cateringu a obsluhy týká, bylo vše na 1*. A po celé uvítací ceremonii následovalo představení.


Velmi mě nadchlo, že na každé židli byla k dispozici deka. A tím asi končí výčet toho pozitivního. Když dorazil Hamlet na scénu, nemohla jsem uvěřit. Jako vážně? Tohle má být hlavní postava? A jeho přednes mě v pochybách jen utvrdil. Ovšem vrchol nastal, když se Hamletovi měl zjevit duch jeho otce. Dnes už jsou duchové asi moderní a na zjevení se nehraje. Stačí, když svému synovi nahraje zprávu na mobil. (Ano, mobil v Shakespearovi). Následovala další cca hodina plná "vtipu" a čehosi, co mělo být hraní. Celkovému dojmu přispěly také kostýmy (či spíše hadry), které měli herci na sobě.
No naštěstí brzo byla pauza. K mému údivu, někteří utekli již během představení, já až o pauze. A nebyla jsem sama, bohužel.

Shrnutí: organizace skvělá, obsluha vynikající, představení strašné, vůbec to nebyl Shakespeare, výkony herců plytké, žádné kostýmy, zabitý večer. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem zjistila, co se na těchto slavnostech odehrává.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama