Mám tě rád, ale...

18. října 2017 v 9:29 |  Téma týdne
Mám tě rád, ale... Tahle věta je na seznamu těch, které nechci slyšet, protože je to jedna z těch, co nejvíce raní, a i kdyby neranila, nenásleduje za ní nic dobrého ani pěkného. Tahle věta je totiž taková, které říkám podmínková. Podmínková s velkým P. I když "ale" by se dalo vyložit na více způsobů. A jaké že to ale rozeznávám?

Ale podmínkové

To je ale, které napadne asi hned každého. Mám tě rád, ale musíš se změnit v tom a tom. Mám tě rád, ale nesmíš dělat tohle; ale neměla by ses vídat s tím a tím... a tak se dá pokračovat téměř do nekonečna. Prostě tohle ale je nátlakové, manipulátorské (a nemluvíme-li o závislostech, nevěrách...) dosti sprosté. Nátlakem si něco vynucovat, především ve vztahu dvou osob, a podmiňovat to láskou, je přinejmenším divné...

Ale alibistické

Mám tě rád, ale zůstaneme jenom kamarádi jo? No tak tahle věta je opravdu skoro na úhoz. A ne jeden. Jedná se totiž o pouhou zástěrku vlastní neschopnosti se rozejít pořádně, popřípadně slouží k zakrytí skutečnosti, že se objevil někdo další a stávající se nehodí.

Ale pokrytecké

Mám tě rád, ale ty si zasloužíš někoho mnohem lepšího. Uff. Tohle svědčí o jednom. Ne jen o neschopnosti normálního upřímného rozchodu, ale o tom, že se druhý snaží přehodit vinu na partnera. On je přeci tak skvělý, že mu nelze stačit a vlastně může za to, že ho opouštím, protože je taaaak dobrý. Zkrátka já nic já muzikant.

No mám-li být upřímná, nechci slyšet ani jedno ale. Prostě ne. Když už, tak ať se vše řeší narovinu, nesnáším vodění za nos. A sama se vyhýbám tomu, abych žádné takové ale nepoužila. A každému přeji, aby takovou větu nikdy neslyšel a nevypustil z pusy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 18. října 2017 v 13:50 | Reagovat

Ve vztahu se má vždy mluvit na rovinu :)

2 Magicmax Magicmax | Web | 19. října 2017 v 17:12 | Reagovat

Je šikovné, jak si to dokázala rozdělit a kategorizovat. :) To je z mého pohledu dobrá vlastnost. Dokážeš vstřebat dobře všechny své informace. :) A to je dobré. :) Nejvíce mně štve a líbí to podmínkové. Já ani nevím jestli mně to více štve, že by vás měl někdo rád jenom kdyby jste něco udělali - což hrozný nebo to brát z té dobré stránky, že můžete být o člověka víc, co vás má rád. Hele jestli někdo má "potřebu" někoho něčím zbytečně uplácet. :/ Tak ať si to klidně dělá. :/ Každý si najde na věci svúj výsledek jestli je to pro něj dobré nebo zlé. :)

3 Victoria Eleanor Drake Demonica Wicca Victoria Eleanor Drake Demonica Wicca | Web | 20. října 2017 v 20:53 | Reagovat

Nenvidím vztahy a city

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama