Navždy

10. listopadu 2017 v 7:24 |  Téma týdne
Navždy, slovo, které bývá vyslovováno docela často. A někdy je míněno vážně, jindy jen tak, v meziřeči, pouze jako toužebné přání, které ale nikdy nechceme, aby se splnilo.

Nejvíce používáme navždy ve spojitosti s něčím příjemným, kéž bych tu mohl ležet navždy, takhle se flákat už navždy, navždy být u moře. Hezké a příjemné, ale tato přání obvykle ve skryu duše nechceme. Protože jedna činnost dlouho člověka nebaví, a také proto, že u těchto činností jsme sami.

Ale jedno navždy může být i trochu děsivé. A při tom se říká ve velmi krásných chvílích. Chci (budu) s Tebou být navždy. A proč děsivé? Protože se ne vždy stane skutečností a o to více zraňuje. Tohle navždy chceme slyšet, ale chceme, aby to byla pravda. Aby nás ten druhý nikdy neopustil, aby se navždy stalo realitou. Ale kolikrát se tak stalo? Kolik takových případů jeden zná? Zažil to vůbec člověk sám? Odpověď bude nejspíše znít ne a ve skutečnosti, to ani nejde. Náš život je ohraničený a navždy je za naší smrtelnou hranicí. Proto místo navždy, na tak dlouho a tak nejlépe, jak to svedu...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 20. listopadu 2017 v 20:09 | Reagovat

Navždy si říkám že je to jen metafora....na dlouho básnicky navždy..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama